Reklama

Artykuł

Dziel się playlistami w Spotify bez udziału Facebooka

Dziel się playlistami w Spotify bez udziału Facebooka
Mareike Erlmann

Mareike Erlmann

  • Zaktualizowany:

Jeszcze nie tak dawno popularne były samodzielnie nagrywane kasety z naszymi ulubionymi kawałkami. Dzisiaj dzielimy się playlistami w internecie. Spotify ułatwia ten proces użytkownikom Facebooka. W aplikacji tej znajdziesz wszystkich swoich Facebookowych przyjaciół, z którymi możesz dzielić się listą piosenek dzięki kilku kliknięciom. Jeśli jednak ktoś nie należy do twojej grupy znajomych na Facebooku lub nie posiada powiązanego z aplikacją konta, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Dlatego w dzisiejszym artykule zaprezentujemy, jak dzielić się listami piosenek w Spotify bez udziału Facebooka.

Najtrudniejszym elementem jest dodanie przyjaciół z pominięciem Facebooka. Pierwsza część naszego tutorialu wyjaśni dokładnie, jak to zrobić. W drugiej części przedstawimy, jak dzielić się listami.

Część 1: Dodawanie przyjaciół z pominięciem Facebooka

1. Spotify – poznaj nazwy użytkownika swoich przyjaciół

W pierwszej kolejności musisz poprosić swoich przyjaciół o podanie ich nazwy użytkownika na Spotify. Nazwa ta znajduje się zazwyczaj na górze po prawej stronie obok zdjęcia profilowego.

Nazwa użytkownika znajduje się na górze po prawej stronie

Spotify wykorzystuje numery do identyfikacji użytkownika. Aby go odnaleźć, otwórz menu Pomoc i kliknij Twoje konto. Wyświetli się podgląd konta z kompletnym zestawem informacji. Tutaj znajdziesz wszystko o swoim koncie, wliczając w to również nazwę użytkownika (jeśli logujesz się za pomocą Facebooka, jest ona w formie numeru konta).

Po zalogowaniu przez konto na Facebooku nazwa użytkownika w Spotify jest numerem.

2. Znajdź przyjaciół w Spotify

Jeśli znasz już nazwy użytkownika lub numery swoich przyjaciół, otwórz Spotify. Kliknij pole wyszukiwania na górze po lewej stronie i wpisz.

spotify:user:XYZ

Zastąp XYZ nazwą użytkownika lub numerem swojego znajomego, a następnie wciśnij Enter. Wyświetli się jego profil.

Za pomocą komendy wyszukiwania spotify:user:XYZ jesteś w stanie odszukać swoich przyjaciół w Spotify

3. Zaprzyjaźnij się w Spotify

Kliknij przycisk Obserwuj znajdujący się pod zdjęciem profilowym danej osoby. Powiadomienia od twoich znajomych pojawią się teraz na osi czasu po prawej stronie.

Gdy już dodasz swoich przyjaciół, możesz dzielić się z nimi swoimi playlistami za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Część 2: Dzielenie się playlistami z przyjaciółmi

1. Otwórz playlistę

Korzystając z menu po lewej stronie, otwórz listę piosenek, którą chcesz się podzielić z innymi.

2. Dziel się playlistą

Kliknij trzy kropki zlokalizowane obok przycisku Odtwarzaj. Następnie pojawi się menu kontekstowe w którym należy wybrać opcję Udostępnij.

Opcja dzielenia się playlistami znajduje się w menu pod ikonką trzech kropek w widoku playlisty

W tym momencie otworzy się okno, w którym – jeśli masz ochotę – możesz dopisać również swój komentarz do przesyłanej listy piosenek.

Następnie kliknij Wyślij do i zacznij pisać nazwę osoby, do której chcesz wysłać listę – pomogą ci w tym sugestie. Jeśli chcesz wysłać listę do większej liczby znajomych, dodaj ich w analogiczny sposób, a następnie kliknij Wyślij.

Cieszmy się wspólnie muzyką

Dziel się muzyką ze swoimi przyjaciółmi na całym świecie bez udziału Facebooka. W końcu muzyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla fanów Facebooka.

Zobacz także:

Co to jest Spotify?

Jak słuchać swoich MP3 w aplikacji Spotify na Androida i iOS-a?

Mareike Erlmann

Mareike Erlmann

Najnowsze od Mareike Erlmann

Editorial Guidelines