Reklama

Artykuł

Dropbox: dużo ciekawych zmian

Paweł Kański

Opublikowany

Wczoraj Dropbox miał swoja pierwszą konferencję dla deweloperów, coś na kształt Google I/O, czy WWDC. Oczywiście, skala imprezy była dużo mniejsza, ale dzięki niej mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat tzw. Platformy Dropbox.

Platform Dropbox

Dropbox: dużo ciekawych zmian

Dropbox Platform ma być narzędziem dla deweloperów, którzy będą mogli korzystać z Droboxa do tworzenia nowych usług w swoich aplikacjach. Najciekawszą, nową funkcją ma być coś na kształt iCloud od Apple. Chodzi o dzieleni się i synchronizowanie danych pomiędzy różnymi platformami. Przykład?

Wyobraźcie sobie, że gracie w jakąś świetną grę na swoim iPadzie. Chcecie dokończyć ją na telefonie z Androidem. Właśnie takie rozwiązanie ma umożliwiać Dropbox Platform. Obecnie, nie ma jeszcze usługi, która potrafiłaby przenieść dane z postępem Waszej gry pomiędzy Androidem i iOSem. Jedynym rozwiązaniem jest rozpoczęcie nowej sesji gry na smartfonie z Androidem. iCloud działa tylko pomiędzy urządzeniami z iOS, Mac OS oraz na PC. Mam nadzieję, że Dropbox zgodnie z zapowiedzią rozwiąże problem synchronizowania stanu gry pomiędzy platformami.

Google próbuje rozwinąć podobną usługę o nazwie Google Play Game Center. Pozwoli ona na synchronizację danych z gier pomiędzy różnymi urządzeniami z Androidem. Na razie nie wiemy czy aplikacja pojawi się także na iOS. Platforma Dropbox nie jest jeszcze gotowa, ale deweloperzy pewnie wkrótce zaczną z nią pracować. Zaowocuje to wieloma ciekawymi sposobami wykorzystania tego mechanizmu pomiędzy platformami.

Kolejną ciekawą nowością ma być pojawienie się ról dla “nadawcy” (chooser)  i “odbiorcy” (saver). Pozwoli to deweloperom na tworzenie aplikacji, które będą mogły korzystać z naszego konta Dropbox i używać naszych danych. To funkcja, na którą czekało wielu twórców gier i aplikacji.

Dropbox - chooser - saver

Wszystko wskazuje na to, że Platforma Dropbox ma przed sobą ciekawą przyszłość. O ile uda się tylko pokonać różnice i przeszkody pomiędzy poszczególnymi platformami.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Źródło

Również może Cię zainteresować