Reklama

Artykuł

Driver Booster: Co oferuje najnowsze narzędzie do optymalizacji naszego komputera?

admin

Opublikowany

Driver Booster, to nowe bezpłatne oprogramowanie służące do optymalizacji naszego komputera. Program został stworzony przez renomowaną firmę IOBit. Głównym celem aplikacji jest automatyczna aktualizacji wszystkich sterowników, w naszym komputerze. Nie jest to nowe rozwiązanie. Podobne ale płatne narzędzia istnieją od lat. Także sam Microsoft rozwija zbliżone oprogramowanie. Sprawdziliśmy czym oprócz, tego że jest darmowa wyróżnia się aplikacja Driver Booster. Czy to rozwiązanie wszystkich naszych problemów ze sterowniami?

Aplikacja wypełniająca swoje założenia

Instalacja Driver Booster od IOBit przebiega bezproblemowo. Nie musimy się martwic, że wraz z programem zainstalowane zostaną jakieś niepotrzebne dodatki. Programiści z IOBit postarali się stworzyć przyjazny program, który nie zarzuca nas milionami komunikatów, jest skuteczny i prosty w obsłudze i raczej im się to udało. Po uruchomieniu wystarczy kliknąć w umieszczony centralnie przycisk „Scan”. Rozpocznie się sprawdzanie naszych sterowników. Podobnie jak konkurencyjne programy takie jak DriverScanner, czy DriverEasy aplikacja jest przeznaczona głównie dla początkujących. Nie mamy, tu zbyt wielu zaawansowanych opcji. Wystarczy postępować zgodnie z kolejnymi monitami.

Driver Booster: Co oferuje najnowsze narzędzie do optymalizacji naszego komputera?

Driver Booster aktualizuje sterowniki, ale bez odszukiwania brakujących

Aplikacja Driver Booster od IOBit wyraźnie pokazuje, które sterowniki wymagają aktualizacji.IOBit Driver Booster 2 Updates Plusem aplikacji jest możliwość wyboru sterowników, które chcemy zainstalować. Możemy, też natychmiast zainstalować wszystkie. Driver Booster został także wyposażony w opcję przywracania sterowników. Jeśli po instalacji nowych sterowników, mamy problem z komputerem, to dzięki aplikacji możemy w łatwy sposób przywrócić poprzednie sterowniki. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć kłopotów.IOBit Driver Booster Restore Point Wadą aplikacji stworzonej przez IOBit jest brak wsparcia dla nowych urządzeń. Niestety Driver Booster nie wykryje i nie zainstaluje sterowników dla świeżo podłączonej drukarki, czy innego sprzętu. Najpierw musimy zainstalować odpowiednie sterowniki samemu, aby Driver Booster mógł je aktualizować.

Poznaj dodatkowe funkcje Driver Booster

Twórcy Driver Booster zadbali o bardzo ciekawe dodatkowe funkcje, dzięki którym raz na zawsze zapomnimy o aktualizacjach. Możemy wybrać opcję instalowania sterowników automatycznie w tle. Dzięki niej sterowniki zaktualizują się same, a my nie będziemy musieli nic robić.

IOBit Driver Booster Install Drivers in the Background

Czy współczesne komputery potrzebują takich aplikacji?

Już 70% komputerów z systemem Microsoftu to urządzenia z Windows 7 lub Windows 8. W tej sytuacji przydatność takich programów wydaje się być dyskusyjna. W systemie mamy rozwiązanie w postaci Windows Update. Pozwala ono pobrać sterowniki do większości naszych podzespołów. Co prawda aplikacja od IOBit wydaje się być skuteczniejsza i pozwala zapomnieć o kolejnych aktualizacjach. Jednak Driver Booster sprawdzi się najlepiej w przypadku Windows XP. Tutaj z pewnością będzie, to pomocne rozwiązanie. W Winodows 7 i Windows 8 jest, to jedynie dodatek.

Skuteczny i darmowy

Nowy program od IOBit jest warty uwagi przede wszystkim ze względu, na to, że jest bezpłatny. Aplikacja nie jest rewolucyjna i nie potrafi wykryć brakujących sterowników. Driver Booster znacząco jednak upraszcza proces aktualizacji, oferując przy tym bardzo przyjemny interfejs. Jeśli posiadacie Windows XP instalujcie bez wahania, w przypadku nowszych system Windows zastanówcie się, czy naprawdę potrzebujecie Driver Booster.

Program można pobrać klikając TUTAJ.

Autorem artykułu jest Baptiste Brassart.

Również może Cię zainteresować