Reklama

Artykuł

Disconnect – nowa aplikacja pozwoli na zwiększenie prywatności w sieci?

Paweł Kański

Opublikowany

Jeśli zależy Wam na prywatności, to dobrze wiecie jak o nią trudno. Szczególnie w internecie, gdzie prawie każdy Wasz ruch może być śledzony przez wyszukiwarki oraz strony internetowe, które przeglądacie. Na rynku obecnych jest kilka rozwiązań i aplikacji, które pomogą Wam zatroszczyć się o większą prywatność. Dołączyła do nich ostatnio aplikacja Disconnect, czyli wyszukiwarka, która stosuje metody nieco inne od wszystkich dostępnych już rozwiązań.

Disconnect wykorzystuje silnik Google (lub Bing), ale zamiast kierować nasze zapytanie bezpośrednio do wyszukiwarki, “przepuszcza” je przez własne serwery proxy. Dzięki temu zaciera ślad użytkownika i sprawia, że Google nie łączy zapytania ani wyników wyszukiwania z danym użytkownikiem. Zgodnie ze swoją nazwą, Disconnect rozłącza naszą osobę od danych, jakie zbiera na nasz temat Google.

Disconnect – nowa aplikacja pozwoli na zwiększenie prywatności w sieci?

Disconnect funkcjonuje już jako aplikacja od dłuższego czasu. Domyślnie znajduje się w systemie PrivatOS, który zainstalowany jest na telefonach marki Blackphone. Od niedawna jednak z tego rozwiązania mogą korzystać też użytkownicy Androida. Wyszukiwarka ma też wtyczkę do przeglądarek oraz wersję online.

Korzystacie z aplikacji do ochrony prywatności?

Powiązane programy:

Zobacz także:

Źródło: Bgr.com

Również może Cię zainteresować