Reklama

Darmowe gry i promocje na Steam – gdzie szukać i jak pobrać?

Darmowe gry i promocje na Steam – gdzie szukać i jak pobrać?

W naszej serii artykułów o Steam staramy się przybliżyć początkującym użytkownikom podstawowe informacje na temat tego serwisu. Opisywaliśmy już, czym jest Steam, a także jak można dodać tam grę. Dziś natomiast pokażę, jak pobrać darmową grę na Steam.

Steam to platforma, która oferuje przede wszystkim gry pełnopłatne. To trochę jak sklep internetowy, tyle że dla graczy. Pozwala im robić wszystkie zakupy w jednym miejscu i mieć tytuły przypisane do jednego konta. Jednak w Steam znajdziesz też gry darmowe, które w przypadku tarapatów finansowych mogą spróbować zastąpić Ci tytuły z najwyższej półki.

Darmowe gry na Steam można legalnie pobrać i korzystać z nich bez żadnych dodatkowych opłat. Jednak w niektórych mogą wystąpić mikropłatności. Pamiętaj, że nie masz obowiązku, żeby cokolwiek w nich kupować. A więc, jak znaleźć darmowe gry na Steam?

1. Uruchom aplikację steam

Kliknij ikonkę Steama, aby włączyć aplikację.

2. Przejdź do sekcji z darmowymi grami

Wybierz zakładkę Gry, a następnie Free to Play.

darmowe-gry-na-steam

Steam przekieruje Cię na stronę, gdzie znajdziesz same darmowe gry. Żeby się upewnić, możesz sprawdzić ich kategorię. Powinna być oznaczona jako Free to Play, Bezpłatne albo Graj za darmo.

Musisz wiedzieć, że licencja Free to Play umożliwia pobranie gry za darmo, ale często jedynie w ramach promocji. Może się zdarzyć, że taka gra po kilku dniach przestanie być darmowa i zniknie z Twojej biblioteki. Może być też tak, że znajdziesz w niej mikropłatności za przedmioty lub umiejętności, które pozwolą na skuteczniejszą rozgrywkę.

Zwróć też uwagę, iż część darmowych gier jest oznaczona jako Gra z wczesnym dostępem. To znaczy, że nie została jeszcze ukończona i może zawierać w sobie jakieś błędy. Wolny dostęp służy temu, aby mogły zostać przetestowane przez dużą rzeszę użytkowników Steam.

gry-na-steam-za-darmogry-za-darmo-steam

3. Możesz sprawdzić najchętniej wybierane darmowe tytuły przez innych użytkowników

Jeśli nie wiesz, co wybrać, możesz zerknąć w zakładkę Najpopularniejsze, gdzie znajdziesz listę najczęściej pobieranych gier przez innych użytkowników. Możesz kierować się ich wyborem.

najpopularniejsze na steam

4. Wybierz grę

Kliknij grę, która Cię interesuje. Następnie znajdź przycisk Zagraj lub Zainstaluj (w zależności od gry).

jak-kupic-gre-na-steam

5. Zainstaluj grę.

Instalacja gry na Steam może przebiegać w różny sposób. Czasem Steam od razu zapyta się, czy zainstalować grę. Innym razem doda ją do biblioteki i dopiero tam będzie można uruchomić instalację.

zainstaluj-gre-na-steam

Promocje na Steam

Wiadomo, że darmowe gry najczęściej nie zapewniają podobnej satysfakcji, co pełnopłatne tytuły. Dlatego pośrednim sposobem na niewydawanie dużej ilości pieniędzy jest polowanie na promocje.

Na Steam co chwilę najciekawsze tytuły pojawiają się w obniżonych cenach, czasem nawet o 40, 50 czy nawet 75%. Trzeba więc mieć oczy otwarte i pilnować ofert. Przecenione gry znajdziesz często w zakładce Wyróżnione pozycje aplikacji Steam. Możesz też śledzić osobny wątek w portalu Reddit lub polski serwis Łowcy gier, gdzie znajdziesz najnowsze informacje o przecenionych pozycjach w najważniejszych sklepach z grami.

Powiązane programy:

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama