Czym sie różni przeglądarka od wyszukiwarki?

Czym sie różni przeglądarka od wyszukiwarki?

Przeglądarka Google Chrome

Dla większości z Was pytanie postawione w tytule artykuły jest banalne, ale uwierzcie mi, że jest wiele osób które myli te pojęcia. Jeśli i Ty jesteś początkującym użytkownikiem internetu i komputera, pewnie nie raz zdarzyło Ci się pomylić wyszukiwarkę z przeglądarką. Nie martw się tym, bo o pomyłkę bardzo łatwo, chociaż obie rzeczy bardzo się od siebie różnią. Czym? O tym przeczytasz we wpisie 🙂

Przeglądarka – co to jest?

Krótko mówiąc – przeglądarka to program komputerowy który służy do przeglądania internetu. Najbardziej popularne przeglądarki to Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera oraz Safari, jeśli korzystasz z komputera typu Mac. Całkiem możliwe, że na swoim komputerze masz jeszcze inną, niegdyś popularna przeglądarkę – Internet Explorer. Jest ona jednak przestarzała i lepiej wybrać jedną z tych które wymieniłem wcześniej.

Mozilla Firefox Download Google Chrome Download Opera Download Internet Explorer Download
Mozilla Firefox Google Chrome Opera Internet Explorer

Wyszukiwarka to strona internetowa służąca do wyszukiwania informacji w internecie. To w niej szukamy informacji na temat pogody, lub szukamy wiadomości z kraju i ze świata. Najbardziej znaną, największą i chyba najlepszą wyszukiwarką jest Google.

Inne znane wyszukiwarki to Bing oraz Yandex, który jest popularny tylko w Rosji.

Wyszukiwarka Bing
Jak wyszukiwać za pomocą przeglądarki?

W przeglądarce Firefox, w prawej, górnej części okna masz moduł wyszukujący, dzięki któremu nie musisz wcale wpisywać adresu wyszukiwarki (np. www.google.pl) za każdym razem gdy chcesz coś odnaleźć w internecie.

Wyszukiwarka w Mozilla Firefox

Jeśli chcesz, zapytania można wpisywać bezpośrednio w pasek adresu przeglądarki. W taki sam sposób można wyszukiwać informacje także w Google Chrome.

Wyszukiwarka w Chrome
Czy uważacie, że teraz nie będziecie mieli problemów z rozróżnieniem przeglądarki od wyszukiwarki? A może zapomniałem o czymś, o czym warto wspomnieć?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji