Czym jest EA Origin i co oferuje?

Czym jest EA Origin i co oferuje?

Jeżeli do tej pory nie słyszeliście o EA Origin, to pora nadrobić zaległości. W dzisiejszych czasach cyfrowa dystrybucja gier staje się coraz popularniejsza, powoli wypierając tradycyjne formy sprzedaży. Choć miło jest mieć na półce pudełkowe wydanie swojej ulubionej gry, to szybciej i łatwiej kupuje się gry w postaci cyfrowej. Od kilku ładnych lat sklepy z grami, takie jak Steam czy GOG.com, robią prawdziwą furorę. Electronic Arts, jeden z największych wydawców na świecie, nie mógł oczywiście pozostać obojętny na ten trend.

EA Origin to wirtualny sklep Electronic Arts oferujący najpopularniejsze tytuły tego wydawnictwa. Działa on na podobnej zasadzie, jak Steam. Za jego pomocą można przeglądać oraz kupować gry, bezpośrednio pobierając je na swój komputer. EA Origin to zarówno strona internetowa, jak i specjalny program na pecety. Jak korzystać z Origin i co tam znajdziemy?

Origin – strona internetowa

Na stronie internetowej EA Origin możemy znaleźć wszystkie oferowane przez firmę gry. Strona nie tylko umożliwia przeglądanie gier od Electronic Arts, ale również pozwala na założenie konta w usłudze i kontrolowanie jego ustawień. Za jej pomocą wiec możemy zobaczyć, co oferuje wydawca i wybrać interesujące nas tytuły. Każda gra posiada bogaty w treść opis, zrzuty ekranu, trailery i inne informacje dotyczące tytułu. Warto się z nimi zapoznać przez zakupem.

Origin onlineJeżeli jednak nie zamierzacie nic kupować, to nic nie szkodzi. Na Origin znajduje się cały dział z darmowymi grami, które można pobrać na swój komputer bez wydawania ani jednej złotówki. Warto zaglądać do zakładki Darmowe gry regularnie w poszukiwaniu ciekawych promocji. Oczywiście, nie miejmy złudzeń – nie znajdziemy tutaj najnowszych hitów, ale raczej starsze tytuły.

Origin onlineStrona internetowa Origin jest więc naszymi wrotami do świata gier EA. Jednak, jeżeli chcecie pobrać zakupioną lub darmową grę na swój komputer, to niestety nie zrobicie tego z poziomu przeglądarki. Potrzebujecie do tego klienta Origin na desktop.

Origin na desktop

W momencie, kiedy już wiemy, że dana gra nam się podoba i chcemy ją pobrać ze strony www, czeka nas mała niespodzianka. Nie da się tego zrobić bez uprzedniego pobrania specjalnego klienta Origin na Windows lub Mac. Bez obaw jednak, wystarczy wejść na podstronę Pobierz Origin, a tam kliknąć na Pobierz Origin na PC (lub Mac). Klient Origin wymaga 150MB wolnego miejsca, przynajmniej systemu Windows XP z SP 2 lub nowszego, procesora 1GHz ooraz 512MB RAM. Nie są to więc ustawienia zaporowe.

Origin onlineSam klient Origin to właściwie niemal idealna kopia strony internetowej.  By jednak z niego korzystać, należy się zalogować lub założyć konto. Konto w usłudze jest darmowe, więc warto to zrobić.

origin logowanieOrigin na desktop zarówno wyświetli Wam ofertę sklepu, jak również okno Moje Gry, gdzie znajdziecie zakupione przez Was tytuły. Z tego poziomu możecie je pobrać na swój komputer, a następnie cieszyć się rozgrywką. Aplikacja Origin również wyświetla dział z darmowymi grami, z którego możecie wybrać interesujące Was tytuły.

origin na desktopDla fanów gier od EA

EA Origin to miejsce, w którym fani gier od Electronic Arts znajdą swoje ulubione tytuły. Jeżeli nie chcecie kupować pudełkowych wydań, ale poszukujecie cyfrowej wersji gry, to jest to miejsce dla Was. Sama aplikacja Origin na desktop jest wierną kopią strony internetowej, więc posiadając ją, nie musicie więcej odwiedzać Origin online.

W aplikacji znajdziecie najważniejsze działy, takie jak aktualna oferta wydawcy, darmowe gry, promocje czy ustawienia konta. Co więcej, Origin oferuje tryb offline. Choć klient ten może nie grzeszy rozbudowaną funkcjonalnością, to dla miłośników gier spod znaku EA będzie aż nadto wystarczający.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji