Czy znasz już wszystkie symulatory autobusów?

Czy znasz już wszystkie symulatory autobusów?

Symulatory pojazdów kojarzą się przede wszystkim z rolniczą serią gier Farming Simulator i Agrar Simulator oraz z długimi podróżami w ciężarówce, jakie zapewnia Euro Truck Simulator 2. Warto jednak docenić także wielkomiejskie krajobrazy, a można to zrobić grając w symulatory autobusów. Jeśli bycie kierowcą to Twoje niespełnione marzenie, koniecznie musisz wypróbować poniższe gry!

W tym celu przygotowałam listę najpopularniejszych symulatorów autobusów. Każdy z nich jest odrobinę inny i ma charakterystyczną cechę, która stanowi o jego oryginalności. Można więc wypróbować swoich sił jako kierowca autobusu w Monachium, Nowym Jorku, Berlinie lub także sprawdzić się jako zarządca całej sieci miejskiej.

Bus Simulator 2012


Bus Simulator 2012 to najbardziej uniwersalny symulator autobusu. Oprócz prowadzenia pojazdu, Twoim zadaniem będzie wykonywać wszystkie magiczne czynności, jakie wykonuje przedstawiciel komunikacji miejskiej – sprzedawać bilety, otwierać drzwi i dbać o komfort oraz bezpieczeństwo pasażerów.

City Bus Simulator 2 München


Jak sam tytuł wskazuje, ta gra to symulator autobusu po Monachium. Do dyspozycji kierowcy są niemieckie maszyny MAN: w wersji dwu oraz czterodrzwiowej, oraz długi autobus przegubowy.

City Bus Simulator 2010 New York

Czy jest ktoś, kogo nie przyciąga magia Nowego Jorku? Dzięki grze City Bus Simulator 2010 New York przeniesiesz się jako kierowca autobusu na słynny Manhattan, gdzie będziesz kursować na linii M42.

new york bus simulator

OMSI The Bus Simulator

Ta gra to perełka w naszym zestawieniu. OMSI The Bus Simulator to niewątpliwie najbardziej oryginalny symulator autobusu, gdyż jego akcja dzieje się w Berlinie w latach 80-tych. Wszystkie realia odtworzono zgodnie z prawdą historyczną. Jeśli lubisz klasyczną motoryzację, stare Mercedesy i Volkswageny, ta gra jest obowiązkowo dla Ciebie!

Symulator Autobusu w Berlinie

Bus Cable Car Simulator


Bus Cable Car Simulator także opiera się na ciekawym pomyśle. Wygląda jak połączenie GTA San Andreas z symulatorem pojazdów. W grze poruszasz się po San Francisco, gdzie pracujesz jako kierowca komunikacji miejskiej. Możesz sprawdzić się prowadząc jeden z 16 różnych pojazdów w tym autobus, tramwaj lub trolejbus.

Virtualbus


W tej grze kursujesz autobusem po wirtualnym miasteczku. Odtworzona sceneria, wnętrza autobusów oraz fizyka pojazdów są bardzo dalekie od ideału. Dlatego ten tytuł polecamy przede wszystkim poszukiwaczom najbardziej oryginalnych gier, którzy nie zwracają uwagi drobniejsze szczegóły.

Bus Simulator 2008

Bus Simulator 2008 łączy w sobie symulator autobusu z grą strategiczno-ekonomiczną. Gra oferuje dwie kampanie. W pierwszej z nich masz szansę sprawdzić się jako kierowca, natomiast w drugiej jako zarządca całej miejskiej sieci komunikacji.

symulator autobusu 2008

Mercedes-Benz Bus Mod do Euro Truck Simulator 2

Wszystkim fanom gry Euro Truck Simulator 2 polecamy specjalny mod do gry. Pozwoli on zrezygnować na chwilę z prowadzenia ciężarówki i przesiąść się do turystycznego autokaru Mercedes-Benz.

mody do euro truck simulator 2

Wiadomo jednak, że nie każdy lubi jeździć autobusem.  Niektórzy preferują inne, alternatywne środki transportu. Dla nich proponujemy symulator tramwaju.

Advanced Tram Simulator

Ten symulator tramwaju nie zachwyca realizmem i jakością grafiki otoczenia, ale jest niewiarygodnie realistycznym symulatorem polskiego tramwaju Konstal 105Na. Kabina tramwaju oraz sterowanie tramwajem jest dokładnie takie jak w rzeczywistości. Aby uruchomić tramwaj trzeba przejść serię kilku kroków, które dokładniej opisaliśmy w naszej recenzji Advanced Tram Simulator. Jeśli pasjonują Cię polskie klimaty, ATS da Ci to, czego inne symulatory nigdy nie będą w stanie.

tram simulator

Polecamy także inne artykuły:

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy