Reklama

Artykuł

Czy Twój komputer uruchomi najnowsze gry? Sprawdź to!

Maria Baeta

Opublikowany

Chcesz zagrać w jeden z najnowszych hitów?  Nie masz pewności, czy będzie on działać na Twoim komputerze? Jest prostu sposób, aby to sprawdzić przed zakupem gry.

Większość programów i gier dla komputerów ma określone minimalne wymagania sprzętowe. Oznacza to, że działają przy danym osiągach procesora, karty graficznej, ilości wolnego miejsca na dysku i pamięci RAM. Warto je sprawdzić przed nabyciem gry lub programu, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Czy Twój komputer uruchomi najnowsze gry? Sprawdź to!

Teoretycznie wystarczy wiedzieć, jakie podzespoły ma nasz komputer, aby przekonać się, czy gra będzie działać. Ale nie musimy zdawać się na naszą wiedzę. Istnieją przeznaczone do tego webaplikacje, które zrobią to za nas i powiedzą, czy dany tytuł uruchomimy na naszym komputerze, czy też nie. W dodatku dostaniemy cenne informacje o tym, co należy zrobić, aby polepszyć uzyskany rezultat.

1. Wybierz grę, którą chcesz przetestować

Na początek należy odwiedzić stronę Can You RUN it? i wybrać grę, którą chcemy sprawdzić. Najprościej jest ją wyszukać z listy. My na potrzeby tekstu wybraliśmy Titanfall.

2. Użyj programu do skanowania komputera

Następnie należy kliknąć przycisk Can You Run It.

Wyświetlone zostanie menu, które nas zapyta, w jaki sposób chcemy przeskanować nasz komputer. Czy ma to być użycie wtyczki Java, czy też instalacja małego programu na naszym komputerze. Jeśli wybierzemy Java, to upewnijmy się, że mamy zainstalowaną jej najnowszą wersję i przejdźmy do kroku 4.

My polecamy jednak wybrać opcję instalacji programu na naszym komputerze PC.

Kliknij przycisk Start, a po pobraniu przejdź przez standardowe kroki instalacji oprogramowania.

Po instalacji otwórz program i kliknij przycisk Run Detection.

Proces ten trwa od kilku sekund do kilku minut. W tym czasie program wykrywa podzespoły naszego komputera. Następnie kliknij przycisk Go to www.SystemRequerimentsLab.

3. Dowiedz się, czy Twój komputer jest w stanie uruchomić grę

Pojawi się informacja ostrzegająca o korzystaniu z plików Cookie. Kliknij przycisk Can You RUN It?

Ponownie znajdź tytuł gry i kliknij przycisk Can You Run It?

Wreszcie wiemy, czy nasz komputer spełnia wymagania sprzętowe i jak daleko brakuje nam do sprzętu, na który gra działała by dobrze. W naszym przypadku bezproblemowo uruchomimy Tintanfall.

4. Dowiedz się więcej o możliwościach Twojego komputera w grach (opcjonalnie)

Can You Run IT? Nie tylko powie nam, czy nasz komputer jest w stanie uruchomić grę, ale dostarczy wiele ciekawych informacji o systemie. Sprawdziliśmy też, czy nasz komputer jest w stanie uruchomić The Elder Scrolls Online. W tym przypadku minimalne wymagania zostały spełnione, ale zalecane już nie.

Jak widać na zrzucie, otrzymaliśmy informacje, dlaczego nasz komputer nie spełnia tych wymagań i co jest temu winne. Dzięki temu wiemy już, co należy zrobić, aby poprawić wydajność komputera.

Klikając Upgrade Suggested, otrzymamy wyniki z propozycjami wzmocnienia naszego komputera.

Gdy masz wątpliwości, korzystaj z Can You Run It?

Teraz już za każdym razem wchodząc na stronę, będziemy mogli sprawdzać konkretne gry bez kolejnej instalacji programu. Wystarczy wybrać tytuł i kliknąć niebieski przycisk Can You Run It.


Nawet jeśli wydaje nam się, że mamy mocny komputer, warto przed zakupem każdej nowej gry sprawdzić, czy będzie ona działała. Te parę kliknięć nic nie kosztuje, a może pozwolić nam zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydajności komputera, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak poprawnie ją zmierzyć!

Zobacz także:


Również może Cię zainteresować