Reklama

Artykuł

Czy Steam pozwoli na pożyczanie gier pomiędzy użytkownikami?

Paweł Kański

Opublikowany

Ciekawe informacje dochodzą do nas od użytkowników platformy Steam. Jeden z nich znalazł w najnowszej wersji beta aplikacji, plik z interesującymi wpisami. Umieścił je na jednym z forów. Sugerują one, że wkrótce możliwe będzie pożyczanie gier pomiędzy użytkownikami Steam!

Steam pozwoli pożyczać gry

Chodzi konkretnie o trzy wpisy:

  • Shared game library – oznacza “Biblioteka gier współdzielonych”.
  • Just so you know, your games are currently in use by %borrower%. Playing now will send %borrower% a notice that it’s time to quit – czyli “%nazwa użytkownika%  korzysta właśnie w pożyczonej od Ciebie gry. Wyślemy mu informację, że chcesz w nią zagrać i że powinien już kończyć.”
  • This shared game is currently unavailable. Please try again later or buy this game for your own library – “Ta współdzielona gra jest na razie niedostępna. Spróbuj później lub kup grę do swojej własnej kolekcji”

Jeśli plik i zawarte w nim hasła nie są żadnym ponurym żartem, może oznaczać to tylko jedno – Steam pozwoli na pożyczanie gier pomiędzy użytkownikami. Będzie można je udostępniać swoim znajomym. Co ciekawe, z raz pożyczonej produkcji będzie mogła skorzystać tylko jedna osoba na raz. Co powiedzą na to twórcy gier…

Co myślicie o takim pomyśle?

Powiązane artykuły:

Źródło

Również może Cię zainteresować