Czy istnieje Gadu-Gadu na Mac?

Czy istnieje Gadu-Gadu na Mac?

Czy istnieje Gadu Gadu na Mac?[Zaktualizowano] Jeszcze do niedawna nie istniał program będący odpowiednikiem Gadu-Gadu 10 na Windows, ale w lutym 2012 pojawiła się wersja GG 11 na Mac. O tym jakie jest GG na Mac możecie przeczytać w naszym wpisie GG 11 – to nie jest zły komunikator. Jeśli jednak GG na Mac się Wam nie podoba, oto nasze propozycje programów, które godnie je zastąpią:

Najprostszym i najbardziej zbliżonym do Gadu-Gadu rozwiązaniem jest program Kadu. Ta polska aplikacja wizualnie przypomina starsze wersje GG. Nie znajdziemy w niej wodotrysków w postaci Open FM, czy rozmów głosowych, ale podstawowa funkcjonalność komunikatora  jest zachowana no i nie ma denerwujących reklam. Niestety, od strony wizualnej Kadu bardzo kuleje. Program powstał początkowo dla systemu Linux i to widać.

Kadu na Mac - godny zatsępca GG

Jeśli tak jak ja jesteś Makowym wizualnym purystą, bardziej od Kadu spodoba Ci się Adium. Ten multikomunikator daje nam ogromne możliwości konfiguracji. W jednym programie możemy zgromadzić kontakty nie tylko z Gadu-Gadu, ale także z GTalk, MSN, a nawet Facebooka, czy Skype. GG w Adium działa całkiem nieźle. Możemy zaimportować kontakty z serwera, wyświetlane są także awatary użytkowników i ich kontakty. Niestety, nie ma rzeczy idealnych. Dodawanie nowych kontaktów i usuwanie starych jest w Adium dość problematyczne. Czasem się udaje a czasem nie, taki totolotek z numerkami GG. Rozwiązaniem tego problemu jest zalogowanie się do Web Gadu i dokonanie zmian bezpośrednio na naszym koncie. Adium pobierze nową listę kontaktów i po problemie.

Adium na Mac - ciekawa alternatywa dla GG

Adium i Kadu to dwa skrajne rozwiązania. Jeśli cenisz sobie ładny wygląd interfejsu, ale nie przedkładasz go nad bezproblemowe korzystanie z programu, Palringo będzie rozwiązaniem dla Ciebie. Ten komunikator również pozwala korzystać z wielu sieci oprócz Gadu-Gadu, posiada estetyczny interfejs i działa bardzo dobrze.

Jeśli żaden z powyższych programów nie przypadnie Ci do gustu, możesz jeszcze wypróbować multikomunikator Nimbuzz lub nasz rodzimy Tlen, który doskonale radzi sobie z obsługą Gadu-Gadu.

Gadu-Gadu na Mac istnieje i to nie jedno! Oferta programów obsługujących GG na Mac jest tak szeroka, że każdy wybierze coś dla siebie. Ja wybrałem Adium i nie żałuję.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji