Co to jest Minecraft Realms?

Co to jest Minecraft Realms?

MinecraftW świecie Minecrafta nadchodzi mała, a zarazem wielka zmiana. Na razie owiana jest mrokiem niepewności. Nie wiemy jeszcze do końca, czym będzie Minecraft Realms. Oto podsumowanie tego, co jednak wiemy na ten temat.

Co to jest Minecraft Realms?

Minecraft Realms to usługa, dzięki której kilkoro graczy będzie mogło zagrać razem na jednym serwerze w najszybszy i najprostszy możliwy sposób. W praktyce oznacza to zapewne, że wydawca gry, firm Mojang będzie oferować za opłatą dostęp do ich własnych serwerów Minecrafta. Dotychczasowe zasady uruchamiania serwerów Minecrafta się nie zmienią. Po prostu będzie jeszcze jedna dodatkowe opcja.

Kiedy Minecraft Realms będzie dostępny?

W tej chwili (marzec 2013) Minecraft Realms w wersji alpha jest testowany przez wybranych testerów. Niestety nie można zdobyć zaproszenia na te testy. Twórcy Minecrafta sami wybrali zaprzyjaźnionych graczy. Dla reszty fanów serwis będzie udostępniony do końca 2013 roku.

Jak Minecraft Realms będzie działać? Ile będzie kosztować?

Dobra wiadomość jest taka, że tylko gospodarz będzie musiał wykupić konto. Zaproszeni przez niego gracze będą grać za darmo. Nie znamy jeszcze dokładnej ceny. Minecraft Realms będzie działał na zasadzie subskrypcji. Jedna wykupiona subskrypcja, będzie się równać jednemu serwerowi.

Ilu graczy będzie mogło grać jednocześnie w Minecraft Realms?

W fazie alpha testów limit to 10 graczy, ale nie jest to finalna liczba. Jeśli testy wyjdą pozytywnie, liczba graczy może być zwiększona.

Co to jest Minecraft POCKET Realms?

Minecraft Pocket Realms to oczywiście mobilna wersja gry (Minecraft – Pocket Edition) przeznaczona na smartfony oraz tablety iOS i Android. Zasady MPR są takie same jak wersji na Windows i Mac. Cena nie jest jeszcze znana. Wiemy tylko, że Minecraft Pocket Realms będziemy kupować wewnątrz mobilnych aplikacji, w ramach mikropłatności (In App Purchase).

Jak Wam się podoba najnowsza usługa twórców Minecrafta? Kupicie dostęp do Minecraft Realms?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji