Co nowego w Minecraft 1.6?

Co nowego w Minecraft 1.6?

Co nowego w Minecraft 1.6? Konie i nowy launcher

[Aktualizacja] Minecraft 1.6 już jest! Przeczytaj więcej tutaj:

Minecraft 1.6.1 już dzisiaj!

Minecraft 1.6.2, czyli kilka ważnych poprawek

Pobierz Minecraft 1.6

Twórcy Minecrafta nie próżnują! Gra nieustannie jest rozwijana i ulepszana. Dodawane są nowe jej elementy. Jeśli lubisz Minecrafta, nie możesz się nudzić. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej wersji kultowej gry. Co nowego znajdziemy w Minecraft 1.6?  Małą podpowiedź znajdziecie na obrazku powyżej.

Co nowego w Minecraft 1.6 – nowy launcher i nowsza Java

Najważniejszą zmianą technologiczną jest przejście z używania technologii Java w wersji 5, na wersję 6. Wiąże się to także z koniecznością obsługi OpenGL w wersji 2.0 a nie 1.2 lub 1.3. Co to konkretnie oznacza? Na zwykłym komputerze – niewiele. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, będziemy musieli ściągnąć najnowszą wersję Javy. Zwykle uaktualniamy ją i tak, bo wymaga tego bezpieczeństwo korzystania z przeglądarki internetowej. Wiele stron internetowych używa Javy i jeśli nie mamy najnowszej wersji wtyczki Java, to grozi nam niebezpieczeństwo ze strony złośliwego oprogramowania, które wykorzystuje niezałatane  błędy w Javie właśnie.

minecraft 1.6 nowy launcherNowy launcher w Minecraft 1.6

Twórcy Minecrafta pracują także nad nową wersją launchera, czyli tego okienka, które widzimy kiedy logujemy się i odpalamy grę. Nowy launcher ma zawierać opcje zmiany wersji gry oraz bardziej zaawansowane ustawienia.

Minecraft 1.6 i nowe elementy gry

minecraft 1.6 konieNajbardziej widoczną nowością w Minecraft 1.6 są zdecydowanie nowe zwierzęta: koń, osioł i muł. Nowe zwierzaki w Minecraft możemy spotkać z różną maścią, czyli w różnych kolorach. Koń może być szary, biały, czarny, brązowy, kasztanowy, kremowy (poprawna nazwa to jabłkowity?) i ciemnobrązowy. Jakby tego było mało, w Minecraft 1.6 pojawią się konie zombie oraz szkielety. Nasze konie możemy karmić sianem i jabłkami. Konie dają się oswoić kiedy je karmimy i próbujemy na nie wsiąść. Dla zwierzaków dostępne są siodła – takie samo dla konia i świni. Na konie możemy także nałożyć zbroję (pojawia się losowo w skrzyniach), a na muła lub osła skrzynię.

co nowego w minecraft 1.6 konie

Wspomnieliśmy już o sianie. Teraz z 9 snopków siana możemy stworzyć belę siana. Nowością jest smycz – dzięki niej możemy przywiązać dowolne zwierzę do płota. W Mincraft 1.6 dodano także blok węgla oraz blok utwardzona glina. Możemy go używać w piecykach. Na przezroczyste bloki, takie jak lód lub szkło, możemy położyć dywan. W biomach pustynnych nie pojawiają się teraz rzeki i inne większe zbiorniki wodne. Ulepszone zaklęcie (enchantment) Respiration pozwala lepiej widzieć pod wodą.

Kiedy Minecraft 1.6 będzie dostępny?

Minecraft 1.6 już jest! Przeczytaj więcej tutaj:

Jak wam się podobają nowości w Minecraft 1.6?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji