Co kupić chłopakowi pod choinkę?

Co-kupic-geekowi-na-gwiazdkeŚwięta 2011– znakomita okazja, żeby spędzić czas z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Nie ma co ukrywać, to także czas żniw prezentowych. Skoro chcemy podarować swoim najbliższym coś ekstra, warto ruszyć trochę głową i wybrać coś niebanalnego. Jako przedstawiciel płci brzydkiej, a jednocześnie osoba łasa na prezenty przygotowałem coś na kształt krótkiej ściągi dla osób, a w zasadzie to głównie dla dam, które chcą obdarować swojego chłopaka/partnera/męża czymś specjalnym. Jako że zimowa aura sprzyja spędzaniu czasem przed komputerem, skupiłem się na grach i okolicach software’owych. Do czytania zapraszam nie tylko niewiasty!

[Koniecznie sprawdź najnowszy tekst pt. Co kupić chłopakowi na gwiazdkę 2012!]

  • Na początek mało oryginalnie, ale za to konkretnie. Battlefield 3 to gra na wspomnienie której ślinią się nie tylko hardkorowi gracze. Piękna, realistyczna grafika i dynamiczna rozgrywka to jej największe zalety. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno gry, sprawdź czy Twój chłopak/mąż jest chojnie obdarzony w dobry sprzęt … komputerowy oczywiście. Gra ma średnie wymagania minimalne (2GB RAM, dwurdzeniowy procesor z zegarem 2 GHz i 20GB miejsca na dysku twardym), ale zalecana przez twórców gry konfiguracja może przyprawić o ból głowy: procesor Quad Core, 4 GB RAM i 1GB grafiki Nvidia GeForce GTX 560 lub ATI Radeon 6950. To już nie są przelewki, to jest WOJNA!

Battlefield 3

  • Na drugim biegunie znajduje się gra dużo skromniejsza jeśli chodzi o produkcję i wygląd. Nie zmienia to faktu, że to prawdziwy fenomen. Mam tu na myśli Minecraft. Kto by pomyślał, że ta niezależna gra z kwadratową, pikselową grafiką zostanie pobrana w samej tylko Polsce milion razy! Czy masy graczy na całym świecie mogą się mylić? Jedno jest pewne – jeśli kupisz licencję na Minecraft swojemu partnerowi musisz się liczyć z tym, że nagle zamiast obiektami okrągłymi i obłymi zacznie się interesować się sześcianami i prostopadłościanami… 😉

Download Minecraft

  • Piłka nożna, futbol, soccer – to jest to co doprowadza krew mężczyzn do wrzenia. W sezonie zimowym większość ciekawych rozgrywek jest zawieszona. Jak więc sprawić prezent prawdziwemu fanowi? Kupić dobry, piłkarski symulator! Obecnie na rynku liczą się tylko dwa tytuły, co nieco ułatwia sprawę. To gry Pro Evolution Soccer (PES) 2012 oraz FIFA 12. Absolutne hity – jeśli dostałbym jeden z tych tytułów na gwiazdkę, nie zapomniałbym o tym do końca życia!

    PES 2012 versus Fifa 12

  • Nie samym pecetem przecież mężczyzna żyje! Jeśli twój partner ma smartfona, to jest duże prawdopodobieństwo, że korzysta z systemu Android. Trzeba przyznać, że to bardzo ładny i dobrze zaprojektowane środowisko. Ciężko w to uwierzyć, ale może być ono jeszcze ładniejsze – wystarczy zainstalować na nim SPB Shell 3D. To cudo zamieni smartfona z Androidem w centrum dowodzenia wszechświatem! To nakładka na interfejs, która posiada trójwymiarowe pulpity, widżety pogodowe, świetny organizer i dużo, dużo więcej. Każdy gadżeciarz będzie szczęśliwy z tego prezentu!
  • Alternatywa wersja poprzedniego punktu. Jeśli Twój partner ma telefon iPhone, iPada lub iPoda to ucieszy się z prezentu jakim będzie Infinity Blade 2. To naprawdę świetnie wyglądająca gra akcji, która swoim wyglądem może zawstydzić wiele pecetowych lub konsolowych produkcji. Cena w stosunku do jakości jest dosyć zjadliwa!

Infinity Blade na iPhone

  • Na koniec trochę egzotyki, czyli bardzo znana gra na mało popularnej, ale bardzo dobrej platformie. Angry Birds na telefony z systemem Windows Phone 7. Jeśli Twój facet szpanuje najnowszą Nokią to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest jednym z nielicznych, na razie, użytkowników tego właśnie systemu. Nic nie poprawi mu humoru lepiej jak ta kultowa gra na jego nowym smartfonie!

Angry Birds na Windows Phone

To chyba tyle, jeśli chodzi o mnie. Oczywiście, lista mogłaby być dłuższa, dużo dłuższa, ale nie chcę siać zamętu. Zastrzegam, że wybór jest całkowicie subiektywny – zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, wymiana poglądów w tym temacie jest wielce wskazana 🙂

PS. należy pamiętać o tym, że tych programów nie da się niestety ładnie zapakować w pudełko. Oprócz Battliefield 3, PES 2012 i FIFA 12, wszystkie można zakupić jedynie w formie cyfrowej…

Wczytywanie komentarzy