Chrome Remote Desktop, czyli steruj komputerem ze swojego smartfona

Chrome Remote Desktop, czyli steruj komputerem ze swojego smartfona

Chrome Remote Desktop to aplikacja, która pozwala na obsługę komputera za pomocą aplikacji w smartfonie. Dzięki niej dostaniemy możliwość kontroli nad każdym pecetem z systemem Windows (w wersji XP lub nowszej), Mac OS X (wersja 10.6 lub nowsza), a także na maszynach obsługiwanych przez Linuxa.

Aby zacząć korzystać z programu, należy najpierw zainstalować go na swoim Androidzie. Następnie na komputerze, do przeglądarki Chrome trzeba dodać Pulpit zdalny Chrome ze sklepu Chrome Web Store. Później konieczna jest szybka konfiguracja – należy ustalić kod pin, który będzie zabezpieczeniem przed niechcianą ingerencją w system. Potem wystarczy włączyć aplikację na smartfonie lub tabletem z Androidem i sparować ją z komputerem. Od tej pory będziecie mieli możliwość sterowania swoim pecetem za pomocą smartfona.

Rozwiązanie to będzie pomocne każdemu, kto często musi pomagać swoim znajomym lub rodzinie w rozwiązywaniu problemów z komputerem. Aplikacja jest naprawdę wygodna, a konfiguracja nie zajmuje dużo czasu. Nieco trudności może sprawić sterowanie Chrome Remote Desktop na smartfonie, ale tablet nadaje się do tej roli bardzo dobrze.

Zobacz także:

Źródło: Google Chrome Blog

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji