Chrome OS na Windows 8? Google przygotowuje przeglądarkę Chrome do walki o Windowsa

Chrome OS na Windows 8? Google przygotowuje przeglądarkę Chrome do walki o Windowsa

Chrome OS, to nietuzinkowy system operacyjny od Google, który można by określić jednym zdaniem: przeglądarka na sterydach. Firma jednak nie ogranicza się tylko do oferowania Chrome OS na wybranych urządzeniach, ale stara się „przemycać” jego elementy do innych systemów operacyjnych. Wykorzystuje do tego niezwykle popularną przeglądarkę Chrome. Teraz Google zaczęło eksperymentować z Chrome dla Windows 8.

Najnowsza wersja Chrome dla Windows 8 może już działać, jako aplikacja w trybie Modern UI. Wciąż jednak jest to tylko zwykła przeglądarka. Google jednak nie zamierza na tym poprzestać. Kolejna wersja Chrome, którą można znaleźć w kanale deweloperskim, przypomina już bardziej Chrome OS. W zbliżającej się wersji pojawia się specjalny pasek z ikonami Chrome, Gmaila, wyszukiwarki Google, Dokumentami, i YouTubem, który można umiejscowić na dole, po prawej lub lewej stronie ekranu. Poza tym, będzie można tworzyć wiele okien z przeglądarką i zarządzać ich położeniem w trybie pełnoekranowym. Nie zabraknie również specjalnego przycisku, po kliknięciu w który pojawi się okno z aplikacjami z Chrome Web Store.

Wygląda to tak, jakby Google starało się nałożyć na Windows 8 własny ekosystem, wykorzystując do tego Chrome. Nie oznacza to jednak, że nagle na Windows 8 pojawi się Chrome OS, a co najwyżej, że niektóre funkcje tego systemu będą na nim dostępne.

Nie zmienia to jednak faktu, że Google w ten sposób chce zaoferować użytkownikom Windowsa własny ekosystem, z czego Microsoft raczej nie jest zadowolony. Na razie nie wiadomo, kiedy rozwiązanie te trafi ostatecznie na Windows 8. Jedno za to jest pewne. Zapowiada się ciekawa walka o użytkownika, która toczyć się będzie na wszelkich, możliwych polach.

Powiązane artykuły:

Powiązane programy:

    http://google-chrome-metro.softonic.pl/
    Wyświetl wszystkie komentarze
    Wczytywanie komentarzy

    Najnowsze artykuły

    Ranking pobranych aplikacji