Reklama

Artykuł

Centrum deweloperów Apple ofiarą ataku

Paweł Kański

Opublikowany

Aktualizacja: Znalazł się winny całego zamieszania – to Ibrahim Balic, który co prawda włamał się na serwery Apple, ale nie po ty by coś ukraść. Chciał po prostu zwrócić uwagę firmy na zbyt słabe, jego zdaniem, zabezpieczenia z których korzystają. Ibrahim twierdzi też, że poinformował Apple o planowanym włamaniu, zanim go wykonał. Na pewno osiągnął swój cel, bo dziś to jedna z najważniejszych informacji jakie przewijają się w serwisach informacyjnych.

YouTube - Ibrahim Balic

Centrum deweloperów Apple ofiarą ataku

Nie tylko UbuntuForums.org miało w poprzednim tygodniu kłopoty z cyberprzestępcami. Apple przyznało się, że ich serwis dla developerów – Apple Developer Center także stało się ofiarą ataku. Jak informują na swojej stronie, w ostatni czwartek, ktoś próbował dostać się do informacji przechowywanych na serwerach Apple Developer.

Apple Developer

Wszystkie dane były zabezpieczone w najlepszy z możliwych sposobów, jednak Apple nie może zagwarantować, że ich cześć nie została wykradziona. Strona Apple Developer jest wyłączona, a zamiast niej znajduje się krótka informacja o ataku i lakoniczne przeprosiny. Gdy ukończona zostanie aktualizacja niezbędnego oprogramowania, a baza danych odbudowana, strona ponownie zostanie udostępniona.

Jak można zminimalizować szansę utraty danych po ataku na stronę lub forum, gdzie mieliśmy konto? Gdy zakładamy konto, starajmy się tworzyć unikalną nazwę użytkownika i hasło. W idealnej sytuacji, na każdym forum czy stronie powinniśmy mieć różne hasła. Wtedy nawet gdy wycieknie ono z jednego portalu, przestępcy nie będą mieli z niego wielu korzyści. Jeśli jednak już nasze dane wyciekły, to warto zastanowić się nad zmianą haseł i danych dostępu do wszystkich naszych ulubionych miejsc w sieci. Szczególnie, jeśli korzystamy z tego samego nickname’a oraz hasła, co w okradzionym serwisie.

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować