Reklama

Tips & Tricks

Candy Crush Soda Saga: 5 wskazówek, jak ukończyć wszystkie poziomy

Maria Baeta

Opublikowany

Zostań prawdziwym ekspertem od babeczek, cukierków i żelek dzięki naszym poradom, które pomogą Ci zwyciężyć w sequelu Candy Crush Saga!

Candy Crush Soda Saga (dostępna na Androidzie i na Facebooku) to kontynuacja niezwykle popularnej gry na urządzenia mobilne Candy Crush Saga. Jednak w tej odsłonie czeka nas jeszcze więcej słodkości, a to za sprawą masy cukierków, żelowych misiów i słodkich napojów! Jeśli nie obce są Ci uroki poprzedniej części, nie będziesz mieć problemów z połapaniem się w tej grze. Warto jednak przyjrzeć się naszym wskazówkom i zapoznać się z nowościami w cukierkowym świecie.

Candy Crush Soda Saga: 5 wskazówek, jak ukończyć wszystkie poziomy

Co się stanie, kiedy podniesiemy poziom napoju? Jaką rolę odgrywają babeczki? Dlaczego rybki są ważne? W tym artykule odpowiemy na te i inne pytania oraz udzielimy pięciu cennych wskazówek, dzięki którym na pewno nie utkniesz na żadnym poziomie.

Podnoś poziom napoju

Zadanie na niektórych poziomach polega na tym, aby żelkowy miś pływający w napoju znalazł się na przeznaczonym dla siebie miejscu na pasku u góry ekranu. Aby to osiągnąć, musisz zwiększyć poziom napoju – wówczas miś pójdzie w górę, aż przekroczy sznurek cukierków.
Aby nie tracić niepotrzebnie ruchów, staraj się upewnić, że poziom napoju znajduje się wyżej niż misie. Będziesz mieć wówczas większą swobodę działania.

W tym wypadku należy skupić się na ruchach, które prowadzą prosto do celu

Twórz kombinacje elementów specjalnych

W wielu miejscach w Candy Crush Soda Saga natkniesz się na specjalne moce, które umożliwią na przykład skasowanie rzędu cukierków lub sprawią, że znikną wszystkie słodycze tego samego koloru. Bonusy te są niezwykle pomocne, zwłaszcza gdy trafiamy na więcej niż jeden naraz.

Przykładowo, jeśli połączysz dwa cukierki w paski, wyeliminowany zostanie zarówno wiersz poziomy, jak i pionowy, zaś jeśli połączysz cukierek w paski z kolorową kulą, to wtedy oczyścisz dużą część poziomu. Wypróbuj wszystkie możliwe kombinacje, a zaskoczą Cię ich rezultaty!

Dzięki połączeniu dwóch specjalnych elementów bez wysiłku pozbędziesz się dwóch rzędów cukierków

Utoruj sobie drogę

W Candy Crush Soda Saga czekają Cię też poziomy pełne przeszkód, jak na przykład babeczki. Zanim zabierzesz się do tworzenia kombinacji cukierków, postaraj się najpierw pozbyć tych przeszkód, aby ułatwić sobie planszę.

Aby pozbyć się babeczek, należy ustawić odpowiednią kombinację pól dookoła. Zwykle wystarczy jeden do trzech ruchów – w zależności od przybrania babeczki – aby te zniknęły.

Usuwanie babeczkowych barier będzie szczególnie przydatne w poziomach, w których należy umieścić żelkowego misia na górze ekranu.

Musisz usunąć babeczki, aby uzyskać dostęp do butelek, które podnoszą poziom napoju

Wyeliminuj ryby

W grze znajdziesz również rybki, które posiadają pomocną właściwość. Kiedy je usuniesz, popłyną, niosąc ze sobą butelkę, która podniesie ogólny poziom napoju. Dlatego jak tylko masz sposobność, pozbywaj się rybek, aby przyspieszyć postęp w grze.

Brak pasujących butelek, ale rybka się tym zajmie

Skup się na celu danego poziomu

Na planszach, w których Twoim zadaniem jest uwolnienie gigantycznych misiów uwięzionych w lodzie, należy się skupić na usuwaniu kostek lodu – o reszcie można zapomnieć. Jeśli skoncentrujesz się na swoim celu, nie stracisz niepotrzebnie ruchów, a Twój wynik będzie wyższy.

W tym wypadku niczego nie osiągniesz, eliminując kombinacje. Skup się na usuwaniu kostek lodu

Odkrywaj nowe strategie i dziel się nimi

Ten artykuł stanowi ledwie namiastkę słodyczy, która czeka Cię w Candy Crush Soda Saga. Z pewnością podczas gry odkryjesz jeszcze wiele ciekawych trików, które pozwolą szybciej pokonywać kolejne poziomy. Jeśli zechcesz się nimi podzielić, zapraszamy do pozostawienia komentarza pod tym artykułem.

Zobacz także:

Również może Cię zainteresować