Call of Duty Advanced Warfare: Wszystko o trybie multiplayer

Call of Duty Advanced Warfare: Wszystko o trybie multiplayer

Fani Call of Duty zapewne zgodzą się jednogłośnie, że cały sens sagi opiera się na trybie wieloosobowym. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że studio Sledgehammer Games mocno postawiło na solową kampanię w Call of Duty: Advanced Warfare, najnowszym odcinku serii. Czy tym razem to tryb jednoosobowy okaże się lepszy, niż klasyczny multiplayer?Na szczęście udało mi się przetestować tryb multiplayer w Call of Duty: Advanced Warfare podczas prywatnej sesji na Gamescom 2014. Oto moje wrażenia.

Większe możliwości personalizacji

Call-of-duty-advanced-warfare

Już zaraz po ekranie startowym pojawia się pierwsza duża nowość multiplayera w Call of Duty: Advanced Warfare. W końcu dopracowano menu! Teraz możliwa jest łatwa modyfikacja sprzętu, cech i wyglądu postaci.

Ten bardzo przystępny, nowy system (docenią go zwłaszcza początkujący gracze) daje szansę niecierpliwym na wypróbowanie nowych broni na wirtualnej strzelnicy. Kolejna dobra wiadomość: w Call of Duty: Advanced Warfare powracają kobiece avatary. Tym razem jednak możesz odróżnić sojuszników, wybierając ich ubrania od stóp do głów.

Nowy system tworzenia klas


W Call of Duty: Advanced Warfare system wyboru punktów ewoluował. Zrezygnowano z systemu Pick 10 wprowadzonego w Black Ops 2 na rzecz nowego Pick… 13.

Już widzę, jak przewracacie oczami. Tak, na pierwszy rzut oka nie wnosi to niczego rewolucyjnego. Jednak te trzy dodatkowe lokalizacje pozwolą każdemu graczowi spersonalizować swoje Scorestreaks oraz specjalne zdolności swojego egzoszkieletu (optyczny kamuflaż lub wysuwana tarcza).

Zaawansowana rozgrywka

Call of Duty Advanced Warfare

Deweloperom ze studia Slegdehammer Games udało się zintegrować futurystyczny sprzęt żołnierzy z tradycyjnym dla serii sterowaniem, dzięki czemu nikt nie zostanie na lodzie. Wbrew przewidywaniom, rezultatem okazuje się być większa intuicyjność i dobra dostępność pomimo wprowadzenia ważnych innowacji w rozgrywce.

Szybko przyzwyczaiłem się do korzystania z odskoku w bok, tymczasowej tarczy czy nowych możliwości poruszania się w pionie, które daje egzoszkielet: na przykład, dwukrotnie naciśnięcie klawisza skoku aktywuje podwójny skok.

Broń laserowa, automatyczna, granaty sensoryczne… Arsenał w Call of Duty: Advanced Warfare celuje w klimaty science-fiction, zachowując jednak szereg bardziej konwencjonalnej broni, skierowanych do konserwatywnych graczy.

Warto jednak dodać, że osiągnięcie biegłości w posługiwaniu się nowymi broniami wymaga trochę czasu.

Odnowiona fasada


Mapy, na których grałem, wypełnione były dużą ilością poziomych obiektów, dzięki którym mogłem wykorzystać pełnię mocy dającego nadludzką siłę egzoszkieletu. Same mapy są o wiele lepsze, większe niż zazwyczaj i oferują liczne ścieżki dzięki czemu możesz zmienić kąt wystrzału. Jest to przydatna możliwość, biorąc pod uwagę gęstą zabudowę poziomów.

Korzystając z jetpacka możesz osiągnąć idealną dla snajpera pozycję lub zasypać swoich wrogów gradem pocisków.

Call of Duty: Advanced Warfare co prawda nie osiągnęła jeszcze poziomu szaleństwa znanego z Titanfall, niemniej ta część serii jest o wiele bardziej nerwowa od poprzednich.

Advanced Warfare z pewnością nie rozczarowuje też pod względem estetycznym. Dzięki subtelnym, świetnie wykonanym detalom (jak na przykład minitornado pyłu, czy rewelacyjny efekt odbijania w wodzie) oraz szybkości 60 klatek na sekundę, nowa część Call of Duty zdecydowanie zasługuje na swój tytuł gry nowej generacji.

Tryb multi wart 3 miliardy?


Ku własnemu zdziwieniu, grając w trybie wieloosobowym w Call of Duty: Advanced Warfare naprawdę świetnie się bawiłem. Nowe futurystyczne bronie odświeżają nieco formułę gry, bez wprowadzania niepotrzebnych utrudnień. Rozgrywki są pełne napięcia, a nowe mapy tak skonstruowane, że pozwalają na wykorzystanie nowych zdolności przemieszczania się żołnierzy. Najlepszą natomiast zabawą jest odkrywanie możliwości, jakie daje egzoszkielety.

Koniec końców można śmiało powiedzieć, że nowa część serii Call of Duty okazała się być świetną rozrywką. Ale czy to wystarczy? Ostatecznie, Call of Duty: Advanced Warfare nie wnosi żadnych rewolucyjnych innowacji i zasadnym wydaje się pytanie, czy z czasem wytrzyma konkurencję z takimi tytułami, jak na przykład Evolve czy Titanfall.

W każdym razie nowa odsłona jest wciąż wystarczająco konwencjonalna, aby zatrzymać przy sobie fanów serii. Dzięki temu tradycjonalizmowi Advanced Warfare ma szansę okazać się kolejnym finansowym sukcesem.

Call of Duty: Advanced Warfare zostanie oficjalnie wydana 4 listopada 2014 na PC, PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One. W międzyczasie zachęcam do poznania szczegółów na temat solowej kampanii w grze.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji