Cała Wikipedia na dysku twardym? Czemu nie!

Cała Wikipedia na dysku twardym? Czemu nie!

Xowa to aplikacja, która pozwoli Wam pobrać całą zawartość Wikipedii na dysk twardy komputera. Jeśli z jakichś powodów chcecie więc mieć zasoby największej na świecie encyklopedii na swoim dysku, możecie ją sobie teraz pobrać na komputer. Dzięki temu będziecie mieli do niej dostęp nawet bez Internetu!

Po zainstalowaniu Xowa na swoim komputerze będziecie mogli przeglądać 4,4 milionów artykułów w formacie HTML. Co więcej, oprócz samej Wikipedii dostaniecie też Wikisłownik oraz Wikicytaty. Aplikacja pobiera angielską wersję encyklopedii, inne wersje językowe są niedostępne. Zanim jednak zaczniecie pobierać Wiki na swój dysk upewnijcie się, że macie duuużo wolnego miejsca i czasu. Jak dużo?

Wikipedia z Xowa potrzebuje do instalacji 80 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym w wersji bez grafiki. Ze zdjęciami i ikonami to 100 GB. Na szczęście w większości to pliki tymczasowe, które zostaną usunięte po skończonym procesie instalacyjnym. W efekcie, cała Wikipedia zajmie Wam jakieś 25 GB, wliczając w to ponad 3,7 milionów grafik. Instalacja potrwa za to aż 30 godzin!

Jeśli to dla Was zbyt dużo, wciąż istnieje możliwość pobrania Simple Wikipedii, która zajmuje 2 GB z obrazkami. Znajdziecie w niej ponad 184 000 stron i 90 000 obrazków. Jej instalacja nie powinna potrwać dłużej niż 30 minut.

Program Xowa możecie pobrać dla Windows, Linux oraz Mac OS X pod tym linkiem: Xowa.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji