Broforce: gra akcji przynosząca lata 80-te na twój komputer

Broforce: gra akcji przynosząca lata 80-te na twój komputer

Widzieliście już filmiki promujące Broforce? W tą niesamowitą grę można już pogać za darmo. 8-bitowa grafika, klimat filmów akcji z lat 80tych, zabawny brak realistyczności, oznaczający się nieograniczoną amunicją, niesamowitą zdolnością do przetrwania ekstremalnych sytuacji i brutalną siłą bohaterów. Czym jeszcze zaskakuje Broforce?


Broforce dostępna jest w Early Acces Steam, co oznacza, że nie jest to pełna finalna wersja gry. Wciąż można napotkać na błędy, przypadkowe awarie, ale jednocześnie gra jest dość dopracowana i cały czas jest rozwijana.

Gra oferuje przyzwoicie długą kampanię dla pojedynczego gracza, a także wspiera multiplayer online i lokalnie. Jednak twórcy z Free Lives zaznaczają, że tryby online są jeszcze w fazie rozwojowej Alpha i cechują się dużą niestabilnością. Grając jednak lokalnie w trybie kooperacyjnym możemy zobaczyć ogromny potencjał gry.

Broforce Brochete

Twoi bracia w boju

Kampania jest dość prosta. Przechodzimy przez kolejne poziomy zlokalizowane w różnych miejscach, takich jak dżungla czy miasto. Musimy zabić każdego z wrogów, aby w końcu zabić szefa terrorystów. Taki jest właśnie trzon Broforce.

To co sprawia, że Broforce jest niezwykle oryginalną grą to członkowie naszego zespołu. Postacie wzorowane są na popularnych bohaterach filmów i seriali telewizyjnych. Bardzo łatwo jest rozpoznać pierwowzory postaci. Gra czerpie całymi garściami z filmów z lat 80tych ubiegłego wieku, ale jest istnym popkulturowym miksem. Pojawiają się więc takie postacie, jak The Boondock Bros na wzór z The Boondocks Saints, Mr Anderbro wprost z Matrixa i Brochete wzorowany na Maczecie.

Broforce Bro Dredd The Boondock Bros Ash Brolliams

Każda z postaci ma swój niepowtarzany styl, Rambro (Rambo) używa karabinu maszynowego, a jego atakiem specjalnym jest granat szerokiego zasięgu. Po odblokowaniu Brominatora (Terminator) można biegać z mini-gun, a aktywując jego atak specjalny zmieniamy go w T-8000. Od kwietnia 2014 w grze dostępnych jest 19 różnych Brosów do odblokowania. Różnorodność ich stylów ataków utrzymuje świeżą rozgrywkę i jest naprawdę zabawnie.

Za każdym razem, gdy uratujemy jednego z Bro, możemy się przełączyć na nowo odblokowaną postać. To zwiększa liczbę żyć w trybie dla jednego gracza. W trybie kooperacji trzeba zdecydować, kto będzie jako pierwszy ratować. Gra naturalnie nadaje się do gry ze znajomymi ze względu na bardzo mocno rozbudowane wspieranie wzajemne graczy, zwłaszcza przy walce z gigantycznymi bossami. Jest też dostępny tryb online dla czterech graczy, ale dopóki nie jest stabilny, to ciężko go używać.

Broforce Snake Broskin, MacBrover, B A Broracus

Biegaj, strzelaj, zabijaj

Rozgrywka w Broforce jest tak szalona, że czasem trzeba na chwile odpocząć i poczekać aż destrukcja na ekranie się zakończy. W grze mamy podobne rozwiązania, jak w starszych tytułach typu Contra. Są więc strzały typu one-hit-one-kill – oznacza to, że czasem mamy śmieszne potężne strzały, rzutem granatem które mogą zniszyczyć nie tylko całe środowisko ale także nas. Na szczęście istnieją punkty kontrolne, które sprawiają, że nie musimy zaczynać poziomu od początku. Jednak w późniejszych poziomach wersji Early Access zmuszeni jesteśmy skakać i strzelać we wszystkich kierunkach.

W Broforce mamy 19 bohaterów, każdy z nich ma własny styl i tym samym zmienia się grywalność. Odblokowanie ich wszystkich to dopiero połowa zabawy. Specjalne ataki, specyficzne dla każdego z Brosów, nawiązują do popularnych filmowych postaci i ich specjalności. Doskonałym przykładem jest Brobocop (Robocop) gdzie można kierować całą swoją siłę na wrogów.

Broforce Brobocop

W wstępnej wersji Broforce istnieje kilka walk z bossami, które urozmaicają rozgrywkę, ale nie są szczególnie trudne. Miejmy nadzieje, że po aktualizacji będzie ich więcej i będą jeszcze bardziej szalone. Teraz nie są oni trudniejsi do pokonania od niektórych regularnych wrogów. Byłoby wspaniale zobaczyć bossa zajmującego cały ekran.

Broforce jest nieco powtarzalny, ale twórcy z Free Lives cały czas aktualizują grę zapewniając poprawki i nowe treści.

Wiele opcji już teraz

Broforce już w tej chwili oferuje wiele opcji rozgrywki. Do dyspozycji mamy kampanie, kooperacje, tryb deathmatch oraz wiele trybów w fazie alpha i beta. Edytor poziomów umożliwia tworzenie niestandardowych ma, które można udostępnić w internecie.

Broforce start menu

Także przyszłe aktualizacje zapowiadają się ekscytująco. Otrzymamy nowych Brosów, nowe misje oraz bardziej dopracowaną grę.

Broforce to mieszanka wybuchowa

Nawet jak na grę będącą w fazie rozwoju Broforce prezentuje się bardzo dobrze. Każdy z Brosów ma swój styl, gra jest zabawna i w pełni grywalna. A Feee Lives wydaje aktualizacje i dostosowuje grę, aby Broforce było coraz lepsze.

Broforce Ellen Ripbro

Gry dostępne w ramach Early Access to często ryzyko. Często aktualna zawartość gier może być niezwykle niska, jednak Broforce jest niesamowite. Gra może się rozwinąć na jeszcze wiele poziomów obfitujących w ciekawych filmowych Brosów. Broforce już dziś jest zwiastunem absolutnego szaleństwa.

Broforce FutureBanner

Broforce jest dostępny w Steam Early Access na PC oraz Mac.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji