Bezpieczeństwo iPhone’a i iPada dzięki aplikacjom antywirusowym

Bezpieczeństwo iPhone’a i iPada dzięki aplikacjom antywirusowym

System iOS z iPhone’a i iPada jest wolny od wirusów, ale nie od innych niebezpieczeństw. Malware z dropbox czy adware to wszystko zagrożenia, które mogą dostać się na Twojego iPhone’a lub iPada. Na szczęście można się przed nimi chronić!

Apple iOS jest systemem bardzo bezpiecznym. Aplikacje mogą być instalowane wyłącznie z oficjalnego sklepu, a wcześniej muszą być sprawdzone i zatwierdzone przez Apple. Dlatego pojawienie się wirusów w ten sposób jest niemożliwe.

Jednak iOS nie jest wolny od zagrożeń. Istnieją wirusy, które mogą bezkarnie przenosić się przez Dropboxa lub inne dyski w chmurze. Takie malware jest w stanie zainfekować telefon, szczególnie gdy wykonany jest jailbreak. W tym przypadku ryzyko jest jeszcze większe.

Aby uniknąć problemów, warto zainstalować aplikacje, które zabezpieczą naszego iPhone’a lub iPada. Oto naszym zdaniem te najskuteczniejsze.

Intego VirusBarrier – nie dla rozprzestrzeniania wirusów

Co dzieje się, gdy wirus wkradnie się do naszego Dropboxa, Google Drive’a czy One Drive’a? Na iPhonie czy iPadzie nic się nie stanie, ale jeśli prześlemy plik dalej, to ktoś korzystający z Windows może zostać zainfekowany.

VirusBarrier to prosty skaner, który skanuje załączniki poczty e-mail i pliki w chmurze. Dzięki niemu możemy oszczędzić komuś kłopotów.

Avira Mobile Security – kamizelka kuloodporna dla iOS-a

Avira należy do najpopularniejszych rozwiązań antywirusowych na komputerach, dlatego nie mogło jej zabraknąć w świecie mobilnym. W przypadku iOS-a mamy cały pakiet narzędzi nie tylko do skanowania i identyfikacji złośliwych aplikacji, ale też do monitoringu aktualizacji systemu czy ochrony tożsamości.

Dodatkowym plusem jest Avira Answers – społeczność, która pozwala na zadawanie pytań związanych z bezpieczeństwem urządzenia. Chyba nie ma nic lepszego niż korzystanie z opinii ekspertów?

Trend Micro Mobile Security – bezpieczna przeglądarka

Przeglądarki internetowe to dziś najsłabszy element naszych komputerów i smartfonów. Istnieją strony, które kradną informacje (phishing), oszukują nas i sprowadzają inne zagrożenia.

Trend Micro Mobile Security nie tylko skanuje telefon w poszukiwaniu niebezpieczeństw, ale też ma przeglądarkę, która blokuje niebezpieczne strony. Tak więc korzystanie z niej jest bezpieczne.

Te aplikacje tylko są pretekstem do myślenia

Te trzy aplikacje pokazują, że iPhone’owi jeszcze daleko do prawdziwych zagrożeń. W rzeczywistości najważniejszy jest zdrowy rozsądek, a tego żadna aplikacja nie zastąpi. Myślmy nad tym, co robimy na naszych urządzeniach mobilnych!

Zastanawiasz się co wybrać? Android czy iPhone? Zobacz nasze porównanie iOS  7 vs Android 4.3.

Źródło zdjęć: App Store

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji