Bez stresu! Najlepsze i darmowe alternatywy dla Photoshopa

Bez stresu! Najlepsze i darmowe alternatywy dla Photoshopa

PhotoshopPhotoshop to niewątpliwie król wśród wszystkich edytorów graficznych. Prawdziwi specjaliści mogą tworzyć z nim cuda, odmładzając aktorki lub upiększając krajobrazy. Niestety edytor od Adobe ma dwie poważne wady: po pierwsze jest okropnie drogi, a po drugie jego obsługa bywa bardzo skomplikowana. Nie ma się co jednak załamywać, bo na rynku dostępnych jest wiele innych, często DARMOWYCH aplikacji. W przeciwieństwie do Photoshopa, korzystanie z nich nie grozi utratą nerwów. Większość z nas nie potrzebuje wcale wszystkich opcji, które posiada program Adobe. Dużo łatwiej i szybciej pracuje się z mniejszymi edytorami, które są jednocześnie bardziej “ludzkie” dla użytkowników. Zajmują mniej miejsca na dysku, a starszy komputer radzi sobie z nimi dużo lepiej. Oto moje propozycje alternatyw dla Photoshopa.

Photoscape

To dosyć rozbudowany program, który pozwala na edycję i retusz zdjęć. Nie bez powodu wymieniam go na pierwszym miejscu – doskonale nadaje się dla osób, które chcą uporządkować lub podrasować swoje zdjęcia. Polski interfejs jest schludny i łatwy do opanowania. Wszystko to za darmo, w przeciwieństwie do Photoshopa!

Photoscape

GIMP

To prawdziwy kombajn do edycji zdjęć. Najważniejszą jego cechą, podobnie jak w przypadku Photoshopa jest obsługa warstw oraz duża liczba filtrów i efektów. GIMP ma ponadto wiele innych rozbudowanych funkcji, a najfajniejszą z nich jest obsługa wielu pluginów, które poszerzają możliwości edytora.

GIMP


PhotoFiltre

Jeśli szukasz zamiennika Photoshopa wypróbuj też PhotoFiltre. To darmowy program, ale jakością wyraźnie ustępuje dwóm poprzednim programom. Największe utrudnienie – polski język trzeba instalować osobno. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie wada, za pomocą PhotoFiltre też możesz edytować i retuszować zdjęcia, lub nakładać różnorakie filtry.

Photofiltre

Picasa

Na koniec – Picasa. To bardzo dobry edytor, który nadaje się do podstawowych zadań. Jedno jest pewne, Picasa nigdy nie zastąpi Photoshopa. To program dla tych, którzy szybko muszą zgrać, uporządkować i poddać szybkiemu retuszowi zdjęcia. Na pewno znajdzie też swoich fanów!

Picasa

Jeśli macie jakieś uwagi co do wymienionych programów, podzielcie się nimi w komentarzach. Jeśli znacie lepsze i darmowe edytory, które mogą zastąpić Photoshopa – tym bardziej 🙂

[via OnSoftware EN]

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji