Reklama

Artykuł

Assassin’s Creed Unity: 7 sztuczek, które pozwolą ci zostać mistrzem trybu wieloosobowego

Assassin’s Creed Unity: 7 sztuczek, które pozwolą ci zostać mistrzem trybu wieloosobowego
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

Poznaj istotę strategii, dzięki której staniesz się najlepszym mordercą w całym swoim Bractwie.

Assassin’s Creed Unity znajdziesz do wykonania wiele wspólnych misji w trybie wielosobowym. Jest to podobny tryb do Story Mode, jednak tym razem rozgrywka odbywa się w towarzystwie innych graczy.

Jeśli wiesz, na czym polega ta rozgrywka, postaramy się ci przekazać kilka wstępnych rad, które będą z pewnością bardzo pomocne w oszczędzeniu czasu i staniu się mistrzem już na samym początku gry.

Zanim zaczniesz: jak można zagrać we wspólne misje AC Unity?

Pamiętaj, że wspólne misje w Assassin’s Creed Unity nie są od początku odblokowane. Aby się do nich dostać, musisz pokonać dwie pierwsze sekwencje Story Mode, przy czym pierwszy akt to typowy samouczek, pokazujący pierwsze kroki w grze.

Kiedy to wykonasz, zobaczysz na mapie Paryża wspólne misje, które zostały oznaczone ikoną z dwoma osobami (tak jak to widać na obrazku).

Możesz być spokojny o ich liczbę. Zawsze znajdziesz jakąś dostępną dla siebie. Jeśli nie będzie nikogo, to możesz rozpocząć swoją misję samemu, a gra wyszuka dla ciebie odpowiedniego towarzysza. Aby tego dokonać, musisz skorzystać z opcji wspólnego grania. Dzięki niej możesz zagrać z innym, nieznanym ci zabójcą albo zaprosić do zabawy swoich znajomych.

Teraz, kiedy już wiesz, jak się poruszać w świecie Assassin’s Creed Unity, możesz przejść do najważniejszego, czyli do niezbędnych sztuczek, które uczynią cię mistrzem tej gry.

Zaufaj i ucz się od najlepszych

Kiedy rozpoczniesz misję, zobaczysz również poziom swoich współtowarzyszy. Jeśli nie jesteś weteranem serii i nie posiadasz sporo doświadczenia, to polecamy ci, aby w pierwszej kolejności podglądać lepszych graczy. Nic tak dużo ci nie pomoże, jak krótka obserwacja i zrozumienie, w jaki sposób działają. Takie postępowanie to duży krok do zostania wielkim zabójcą.

Jeśli są różne cele, zachowaj odpowiedni podział ról

Kiedy załapiesz już, w jaki sposób toczy się rozgrywka, zobaczysz również, że przyszedł czas na odpowiedni podział ról. Misja zaczyna się wraz z kompanami, jednak kiedy przyjdzie wam wykonać kilka celów jednocześnie, musi nastąpić rozdzielenie sił.

Przykładowo, jeśli trzeba zabić kilku wrogów w różnych miejscach, musisz się porozumieć ze swoimi współtowarzyszami, aby wykonać to zadanie skutecznie. Podobnie będzie, kiedy przyjdzie wam ukraść parę rzeczy. Zatem rozdziel zadania i uderzaj!

Pracuj w grupie, kiedy masz duży problem

Czasami zdarzą się zadania, które wymagają ścisłej współpracy. Przykładowo, atakując kilku rywali, dobrą opcją jest, aby jeden z was użył jakichś technik, które zmylą wrogów (np. rzucając bomby dymne), a w tym czasie druga osoba może przejść do następnego celu.

Ostrożności nigdy za wiele!

Prawdę powiedziawszy wspólne misje w AC Unity można wykonać bez zbędnych przygotowań i planów. Jednak podobnie jak w Story Mode, często lepiej pozostać w ukryciu i działać po cichu. Z pewnością ułatwi to spełnienie misji.

Oczywiście bycie ostrożnym, wymaga też sporo cierpliwości. Miejcie to zatem na uwadze wraz, kiedy będziecie uzgadniać strategię działania.

Skorzystaj z umiejętności pracy grupowej

W menu umiejętności znajdziesz zdolności, którymi możesz wesprzeć swoją drużynę. Kiedy nadarzy się odpowiednia okazja, warto z nich skorzystać. Oto ich krótka charakterystyka:

Ukryty morderca

Pozwoli ci na posiadanie specjalnej torby z bombami, amunicją i innymi przydatnymi rzeczami, którymi możesz się podzielić ze swoim bractwem. Idealna opcja do wykorzystania przy pierwszej akcji.

Przebranie

Dzięki tej umiejętności możesz wraz ze swoimi sojusznikami przebrać się, dzięki czemu nie będziesz zwracać niczyjej uwagi. W ten sposób uzyskasz dostęp do obszarów zastrzeżonych bez żadnych podejrzeń. Nie podochodź jednak zbyt blisko wroga, bo może cię rozpoznać!

Zmysł społeczny

Korzystając z tej umiejętności, możesz podzielić się swoim wzrokiem orła z innymi graczami. Nadaje się idealnie do sytuacji, w której trzeba pokonać wielu wrogów albo znaleźć ukryty cel.

Grupowe leczenie

Umiejętność ta pozwoli ci na uleczenie twoich współtowarzyszy. Użyj jej, gy nie masz przy sobie zbyt wielu leków.

Inwestuj w różnego rodzaju ulepszenia

Nie jesteś zdany tylko na komputerowe umiejętności. Możesz też zainwestować część swoich pieniędzy w różnego rodzaju ulepszenia postaci.

Mogą to być inne stroje, bronie lub indywidualne umiejętności. Każda z tych rzeczy się przyda i możesz ją wykorzystać zarówno w Story Mode, jak i w trybie wieloosobowym.

Pomyśl też, jakiego rodzaju jesteś graczem (czy np. chcesz rozwijać opcję ukrywania), aby odpowiednio wydać swoje pieniądze i zyskać punkty w danej dziedzinie ulepszeń. Jeśli chcesz poznać cenę jakiejś rzeczy, wystarczy, że przeczytasz jej opis w menu.

Jak łatwo zarobić pieniądze w Assassin’s Creed Unity

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, inwestowanie w swoją postać to podstawa do bycia konkurencyjnym zabójcą w trybie wspólnej rozgrywki. Ale jaka jest najlepsza droga, aby szybko zwiększyć swoje przychody?

Oto, naszym zdaniem, najprostsze metody:

Kupuj i unowocześniaj budynki takie jak Café Theatre czy różne kluby towarzyskie. Co każde 20 minut zgarniesz odpowiednie profity z każdego budynku, a im będzie on w lepszym stanie, tym będą one wyższe.

Zabijaj wrogów w różnych obwodach Nie przegap szansy na zabicie wrogów lub zebranie łupów, szczególnie gdy nie wypełniasz żadnej misji. Zapoznaj się z priorytetowymi obszarami o wysokiej trudności (zobaczysz je na mapie), gdzie spotkasz ludzi bardziej majętnych i posiadających więcej użytecznych rzeczy w ekwipunku.

Wykonaj dodatkowe misje HELIX. Przeniosą cię one do innych czasów, co jest nie tylko dodatkową zabawą, ale też szansą na świetne nagrody.

Oto czas wielkich zabójców

Dzięki tym wszystkim poradom i sztuczkom będziesz mieć dużo łatwiejszy start w AC Unity. Teraz wszystko, co ci pozostało, to wytrwałe wykonywanie misji i poświęcenie swoich pieniędzy na budowanie coraz to lepszej postaci. Kiedy ci się to uda, będziesz z pewnością świetnym zabójcą.

Zobacz także:

Powrót do niebezpiecznych krain w Far Cry 4

Call of duty Advanced Warfare: Wszystko o trybie multiplayer

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines