Reklama

Artykuł

Aquaman – bohater w komiksie, sprawca kłopotów w internecie

Paweł Kański

Opublikowany

Z czym kojarzą się Wam takie postacie jak Hulk, Spider-Man, Batman, Superman, czy mój ulubiony Wolverine? Ci komiksowi bohaterzy to symbole odwagi i dobroci, ale firma McAfee spojrzała na nich z trochę innego konta. Jej przedstawiciele sprawdzili jaki procent linków, które można znaleźć w sieci, a które są związane z tymi bohaterami jest niebezpieczny. Zwycięzcą tego niechlubnego plebiscytu został mało znany w Polsce Aquaman.

Aquaman – bohater w komiksie, sprawca kłopotów w internecie

Okazało się że ponad 18% linków, jakie można znaleźć w sieci na zapytania związane z tym superbohaterem, mogą być szkodliwe. Chodzi o zapytania takie jak:”aquaman free torrent download“, “aquaman watch“, aquaman online“, czy “aquaman free trailer”. Oto pełna lista przebadanych postaci i ich wynik – im wyższy procent, tym wyższe niebezpieczeństwo.

 1. Aquaman                   18.60%
 2. Mr. Fantastic            18.22%
 3. The Hulk                    17.30%
 4. Wonder Woman       16.77%
 5. Daredevil                   16.70%
 6. Iron Man                    15.63%
 7. Superman                   15.21%
 8. Thor                            15.10%
 9. Green Lantern          15.00%
 10. Cyclops                       14.40%
 11. Wolverine                   14.27%
 12. Invisible Woman      12.40%
 13. Batman                       12.30%
 14. Captain America        11.77%
 15. Spider-Man                 11.15%

Dlaczego istnieje tak duża rozbieżność między Aquamanem, a Człowiekiem-Pająkiem? Tego się chyba nie dowiemy. Wiemy natomiast jak ustrzec się problemów, kiedy będziemy wyszukiwać czegoś w internecie. I odnoszą się one do każdego rodzaju wyszukiwań, nie tylko tych związanych z superbohaterami.

 • Bądźcie podejrzliwi! Jeśli na jakiejś stronie oferują Wam coś normalnie płatnego, za darmo lub oferta jest zbyt piękna, żeby była możliwa – to prawie na pewno oszustwo!
 • Zwróćcie szczególną uwagę na adres strony internetowej, na której jesteście. Często wyglądają one tylko jak prawidłowe i oficjalne. Takim przykładem może być zapis www.hu1k.com oraz www.hulk.com. Od razu widać, że jedna z nich nie jest zbyt poprawna…
 • Korzystajcie z najnowszych wersji przeglądarek internetowych.
 • Zainstalujcie darmowego antywirusa.

Powiązane artykuły:

Źródło, Źródło zdjęcia

Również może Cię zainteresować