Reklama

Tips & Tricks

Aplikacje na wakacje – jak znaleźć tani nocleg?

Gosia Mikowska

Opublikowany

Kiedy uda się już upolować niedrogi bilet na samolot, pozostaje znalezienie taniego noclegu. Podobnie jak w przypadku lotów, na nocleg także możemy upolować ciekawe okazje i do tego w niesamowitych miejscówkach. Chcecie wiedzieć, jak je znaleźć?

Jest to na pewno trudniejsze niż znalezienie lotu za złotówkę, bo hotele i hostele znacznie rzadziej organizują promocje.
Na szczęście istnieje wiele stron www oraz aplikacji, które posiadają ogromne bazy danych dotyczące cen i pomagają w odnalezieniu najlepszych ofert noclegowych.

Aplikacje na wakacje – jak znaleźć tani nocleg?

Nie muszą one wcale dotyczyć tradycyjnych pokojów hotelowych. Dzięki takim serwisom jak Couchsurfing, czy Airbnb możesz sobie załatwić spanie za darmo u kogoś w salonie lub za niewysoką kwotę w jakimś oryginalnym miejscu, np. na jachcie lub w wieżowcu na Manhattanie.

Poniżej znajdziecie listę serwisów turystycznych, które możecie wziąć pod uwagę planując wakacje i szukając taniego noclegu. Podpowiedzą Wam gdzie i jak szukać, aby znaleźć nietuzinkowe spanie za niedużą kwotę.

Hostelworld (online, Android, iOS)

jak-znalezc-niedrogi-noclegHostelworld to jedna z najskuteczniejszych wyszukiwarek tanich hoteli i hosteli. Największym plusem tego serwisu jest wygodne wyszukiwanie. Pozwala łatwo zawęzić kryteria pod kątem ceny, rodzaju pokoju, czy sposobu płatności. Dzięki Hostelworld można znaleźć fajnie urządzone, oryginalne hostele prawie w każdym mieście na świecie.

wyszukiwarka tanich hosteli

Couchsurfing (online, Android, iOS)

Spanie za darmo na kanapieCouchsurfing to nie tylko serwis online, ale przede wszystkim ogromna społeczność ludzi z całego świata, którzy pozwalają zupełnie za darmo nocować u siebie w domu. W zamian za to, Ty także musisz przystąpić do tego grona i udostępniać od czasu do czasu swoją kanapę innym. To świetny sposób na poznanie nowych znajomych z całego świata, choć nie każdy się na to zdecyduje ze względów bezpieczeństwa.

noclegi u prywatnych ludzi

Airbnb (online, Android, iOS)

Prywatne kwatery na wakacje i urlopAirbnb przypomina Couchsurfing, z tą różnicą, że tutaj osoby prywatne wynajmują swoje mieszkania za pieniądze. Co nam to daje? Ceny na pewno są niższe niż w hotelach, a niejednokrotnie znajdziemy apartamenty o bardzo wysokim standardzie. Poza tym możemy znaleźć naprawdę oryginalne miejscówki. Są ludzie, którzy użyczają swoje jachty, chatki w górach, czy tarasy z widokiem na całe miasto.

Spanie za darmo

Booking.com (online, Android, iOS)

wyszukiwarka tanich hoteliBooking.com to wyszukiwarka, podobna do Hostelworld, ale w jej ofercie znajduje się mniej hosteli, a znacznie więcej hoteli, nawet 5-gwiazdkowych. Jeśli więc szukasz pokoju o wysokim standardzie, ale w jak najniższej cenie, Booking.com świetnie się nadaje by porównać oferty hoteli i wybrać najtańszą.

wyszukiwarka tanich hoteli

Grupon (online, Android, iOS, Windows Phone)

Promocje na wakacje i urlopWarto zaglądać na portale typu Grupon informujące o różnego rodzaju zniżkach na usługi. Większość z nich posiada osobny dział turystyczny, w którym można znaleźć promocje na pobyt w hotelach i pensjonatach, a także na całe pakiety wycieczkowe.

grupon-oferty-hoteli-i-wycieczekJuż wkrótce kolejna część aplikacji na wakacje: mapy i nawigacja na telefon i tablet.

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować