Aplikacje na tablet z Android do czytania ebooków

Aplikacje na tablet z Android do czytania ebooków

Jeżeli lubicie czytać książki, to bez wątpienia nie obce Wam są ebooki. Elektroniczne książki stają się coraz popularniejsze. Tylko na czym je czytać? Wprawdzie można robić to na komputerze, ale jest to mało wygodne i na dłuższą metę męczące. Szczęśliwie, z pomocą przychodzą tablety z Android. Tablet z Android na pokładzie nadaje się do tego zadania idealnie. Niemniej jednak, trudno jest znaleźć dobrą aplikację do wyświetlania ebooków w Google Play. Większość to aplikacje konkretnych cyfrowych księgarni. Jest jednak kilka uniwersalnych czytników, które warto wypróbować na tablecie z Android.

Aldiko Book Reader

Aldiko Book Reader na AndroidJednym z takich darmowych czytników jest Aldiko Book Reader. Moim zdaniem to jedna z najlepszych darmowych aplikacji do wyświetlania ebooków na Android. Aldiko Book Reader charakteryzuje się dopasowanym do ekranu tabletu wyglądem i licznymi użytecznymi funkcjami. Za pomocą tej aplikacji na Android nie tylko uporządkujecie swoje cyfrowe zbiory, ale również dostaniecie dostęp do sklepu, w którym można znaleźć sporo darmowych tytułów. Dodatkowo, Aldiko Book Reader pozwala na robienie notatek, dodawanie zakładek, podkreślanie tekstu, czy zmienianie czcionki. Ma intuicyjną nawigację oraz działa nader stabilnie. Aldiko Book Reader pozwala na dodawanie ebooków z różnych źródeł oraz obsługuje takie formaty, jak EPUB, PDF i Adobe DRM. Każdy miłośnik ebooków powinien wypróbować tę aplikację na swoim tablecie z Android.

Pobierz Aldiko Book Reader na tablet z Android

Moon+ Reader

Moon+ Reader na AndroidMoon+ Reader to kolejna dobra aplikacja. To, co wyróżnia tę produkcję, to obsługa pokaźnej liczby formatów. Z Moon+ Reader przeczytacie ebooki w takich formatach, jak TXT, HTML, EPUB, MOBI, UMD, FB2, CHM, CBZ, CBR, a nawet RAR, ZIP i OPDS. Wasza kolekcja cyfrowych książek będzie poukładana na wirtualnych półkach aplikacji, a Moon+ Reader nie tylko pozwoli Wam na dodawanie ebooków z pamięci urządzenia i sieci, ale również wyświetli statystki korzystania z nich. Aplikacja pozwala także na ustawienie pól dotyku i przypisanie do nich funkcji, zmianę wyglądu, rozmiaru czcionek, dodawanie zakładek i wiele innych. Moon+ Reader ma bardzo dużo funkcji, dzięki którym można bardzo dobrze dostosować wyświetlanie ebooków do osobistych potrzeb.

Pobierz Moon+ Reader na tablet z Android

FBReader

FBReader na AndroidFBReader to czytnik ebooków, który może pochwalić się dużą dozą użytecznych funkcji oraz prostą nawigacją. Jego twórcy postawili na minimalizm, ale również szybkość działania. FBReader jest stabilny i działa płynnie. Nie ma zbyt wielu funkcji edycji tekstu, za to pozwala na budowanie katalogu cyfrowych bibliotek z darmowymi książkami. Ma także rozbudowany moduł wyszukiwania. Pod względem wyglądu FBReader niczym się nie wyróżnia i bardziej pasuje do mniejszych ekranów smartfonów. Niemniej jednak, działa i wygląda równie dobrze na tablecie.

Pobierz FBReader na tablet z Android

Jeżeli jesteś miłośnikiem elektronicznych książek i czytasz je na tablecie z Android, to te darmowe aplikacje warte są wypróbowania.

Powiązane artykuły:

Powiązane programy:

Artykuł został zaktualizowany 11.11.2013

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji