Reklama

Artykuł

Aplikacje, dzięki którym spersonalizujesz swój telefon z systemem Android

Markus Kasanmascheff

Opublikowany

Android to najlepszy system mobilny do modyfikacji przez użytkowników. Wystarczy użyć odpowiednich aplikacji w swoim smartfonie lub tablecie aby je spersonalizować według własnych upodobań, bowiem nie każde urządzenia z Androidem zostały pięknie zaprojektowane. Jednak Android z wersji na wersję oferuje coraz więcej opcji i możliwości w modyfikacji swojego wyglądu. Niektóre opcje są dopasowane do jego wyglądu a czasami nawet się wzajemnie uzupełniają pod tym względem. Jednak w gruncie rzeczy powinniśmy być raczej zadowoleni. Dzięki poniższym aplikacjom, będziemy mieli dodatkowy dostęp do całej masy opcji poprawy wyglądu naszego systemu i nawet najwięksi designerzy nie powinni narzekać.

Nova Launcher

Nova Launcher zastępuje domyślny launcher Androida jako dużo lepsza alternatywa. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość dopasowania pulpitów w zasadzie w dowolny sposób, umieszczając na nich więcej aplikacji, linków, folderów i plików, tak by mieć je dosłownie pod ręką. Nova Launcher to jednak nie tylko główny pulpit. Aplikacja wyposażona jest w dodatkowe przełączniki pozwalające indywidualnie operować wbudowanymi w system funkcjami. Oczywiście znajdziemy w niej sporo podpowiedzi, które są dostępne ale na szczęście niezbyt dla nas nachalne. Jeśli zdecydujemy się użyć Nova Launcher warto przeczytać naszą analizę tej aplikacji (please link to other article).

Aplikacje, dzięki którym spersonalizujesz swój telefon z systemem Android

Pobierz Nova Launcher dla Androida

Tapety

Dzięki aplikacji Tapety otrzymujemy dostęp do sporej kolekcji tapet w wysokiej rozdzielczości. Większość ze zdjęć jest tak przystosowana, aby zapewnić bardzo dobrą widoczność ikonek na pulpicie i w menu. Dzięki opcjom filtracji wyników, bardzo szybko odnajdziemy tapetę w naszym guście. Co ważne, są to tapety w pełni zgodne z harmonią systemu, dzięki czemu mamy zapewnione jak najlepsze efekty.

Pobierz Tapety dla Androida

GO Locker

go-locker-logoGO Locker to coś więcej niż tylko aplikacja do blokady naszego telefonu z Androidem. Posiada w sobie nie tylko atrakcyjną szatę graficzną ale też całą masę przydatnych opcji. Znajdziemy tu liczną bazę stylów, która pozwala na upodobnienie się do iPhone’a lub innych systemów. Pod tym względem twórcy mocno się postarali i naprawdę jest w czym wybierać. Go Locker posiada również powiadomienia na życzenie o nowych produktach i ważnych wiadomościach Jest także szybki dostęp do przełączników podstawowych funkcji systemu i najważniejszych aplikacji.

Pobierz GO Locker dla AndroidaGO Locker

Sonny Sekhon

Dzięki aplikacjom takim jak Nova Launcher możemy dowolnie modyfikować wygląd ikonek w menu i na ekranie pulpitów. Sonny Sekhon udostępni nam całą bazę dobrze dopasowanych ikon, tak by wybrać coś najodpowiedniejszego. Baza jest tak szeroka, że możemy wybierać od bardzo kolorowych ikon aż do mocno stonowanych, prostych, wręcz ubogich zestawów. Znajdziemy tu właściwie wszystko, tak by każdy był zadowolony.

Pobierz Sonny Sekhon Icon-Sets dla Androida

Desktop VisualizeR

Dzięki aplikacji Desktop VisualizeR możemy dowolnie zmieniać symbole na pulpicie naszego systemu, dzięki oparciu popularnych widżetów na dowolnych w zasadzie obrazach. Pozwoli to nam upodobnić nasz system do kafelkowego Windows Phone’a lub stworzyć ciekawie wyglądający ekran główny. Za pomocą wbudowanego edytora nie jesteśmy ograniczeni tylko do bazy ikonek np. z Sonny Skhona. Desktop VisualizeR stworzy na nasze życzenie nową ikonę z dowolnego zdjęcia lub obrazka.

Pobierz Desktop VisualizeR dla Androida

Jak widać, istnieje prosta droga aby zmienić wygląd Androida za pomocą kilku ciekawych i prostych aplikacji. Żaden inny system mobilny nie oferuje tak wiele do modyfikacji jak właśnie Android. Dzięki temu, możemy mocno spersonalizować jego wygląd i uzyskać efekt jak najbliższy naszym upodobaniom.

Zobacz także:

Który system jest bezpieczniejszy: Android, iOS czy Windows Phone?

Znajdź idealny launcher dla swojego smartfona z Androidem!

iPhone, Android czy Windows Phone? Wskazówki, jak mądrze wybrać telefon

Również może Cię zainteresować