Reklama

Artykuł

Android KitKat 4.4 – zaprezentowany, oto co w nim znajdziemy!

Paweł Kański

Opublikowany

W końcu! Po wielu niedomówieniach, błędnych przewidywaniach i spekulacjach, możemy powitać nową wersję Androida, o słodkiej nazwie KitKat! Wprawdzie to tylko aktualizacja z wersji 4.3 do 4.4, ale zawiera w sobie kilka naprawdę intrygujących nowości. Oto najważniejsze z nich.

  • Jeśli wciąż korzystacie z Android w wersji 4 lub 4.1, to KitKat może być dla Was wybawieniem. Wszystko dzięki niższym wymaganiom sprzętowym, które ma nowy system. Wielu z użytkowników starszych i słabszych modeli smartfonów będzie miało szansę zrobić aktualizację do wersji 4.4. Według Google, KitKat ma działać nawet na telefonach wyposażonych tylko w 512 MB RAM. To mi się podoba!
  • Oczywiście, jak w przypadku każdej aktualizacji, także wygląd KitKat zostanie odświeżony. Zmienią się ikony aparatu, telefonu oraz głównego menu wyboru aplikacji (tzw. drawer). Pasek powiadomień będzie przezroczysty, podobnie jak dolny pasek nawigacyjny. Pojawi się możliwość pracy z ekranem w trybie horyzontalnym i pełnoekranowym.
  • Poprawić ma się żywotność baterii. Wszystkie dzięki optymalizacji systemu pod kątem konsumpcji energii.
  • Do aplikacji Hangout dodana została obsługa esemesów. To ułatwi życie szczególnie tym, którzy mają wielu znajomych korzystających z usług Google.
  • Już wcześniej, w ciągu ostatniego tygodnia, większość z aplikacji Google została zaktualizowana, tak by spełniała standardy nowego systemu. Chodzi tu o następujące aplikacje: Google Play Services, Gmail, Drive, Calendar, Earth, Translate, Chrome, Hangouts, Googles, Play Magazines, Keep, Wallet, Blogger, Google+, Analytics, Fiber oraz Snapseed.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat tej i przyszłych aktualizacji? Google będzie je wydawał dużo częściej, a zmiany nie będą poważne. Dlaczego? Firma jest po prostu zmęczona współpracą z producentami sprzętu – Samsungiem czy HTC. W Mountain View postanowiono więc pominąć ich w procesie aktualizacji. Od teraz aktualizacje będą więc częstsze i mniej znaczące. Będą dokonywane przez Usługi Google Play. Aplikacja ta zainstalowana jest w 98,7% wszystkich urządzeń z Androidem, posiada uprawnienia administratora, i co ważne, aktualizuje się automatycznie bez udziału sklepu Google Play. Cały ciężar przeprowadzania aktualizacji systemu został więc przeniesiony na tę usługę. Teraz nie będzie trzeba czekać aż Samsung lub HTC przygotują oraz wydadzą Androida na swoje urządzenia.

Android KitKat 4.4 – zaprezentowany, oto co w nim znajdziemy!

Jeśli macie pewność, że Wasz telefon lub tablet dostanie aktualizację, warto się do niej przygotować. Na początek zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować