Reklama

Artykuł

Android Device Manager, czyli znajdź skradziony lub zgubiony telefon

Paweł Kański

Opublikowany

Google pracuje nad Android Device Manager. Aplikacja ta pomoże nam zlokalizować skradziony lub zgubiony telefon, za pomocą sygnału GPS. Podobną opcję, Find My iPhone, można znaleźć na urządzeniach z iOS już od dawna. Szkoda, że użytkownicy Androida doczekają się oficjalnej usługi od Google dopiero teraz…

Dzięki Android Device Manager użytkownik będzie mógł sprawdzić gdzie jest jego telefon (lub tablet), za pomocą przeglądarki internetowej lub innego urządzenia z zainstalowaną aplikacją. Dzięki mapie dowiemy się, gdzie dokładnie znajduje się nasz sprzęt. Za pomocą Android Device Manager będzie można też uruchomić sygnał dźwiękowy, co przyda się gdy zapodziejemy nasz telefon w domu.

Android Device Manager, czyli znajdź skradziony lub zgubiony telefon

Android Device Manager

Android Device Manager będzie też pozwalał na usunięcie wszystkich danych zgromadzonych w pamięci urządzenia. To użyteczne gdy telefon lub tablet zostanie skradziony, a będziemy mieli na nim “wrażliwe” dane. Oczywiście, działanie takiej aplikacji zakłada, że skradziony smartfon będzie miał dostęp do Internetu.

Aplikacja ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu i będzie dostępna na telefony i tablety z systemem Android 2.2 lub nowszym. To oznacza, że praktycznie każdy będzie mógł z niej skorzystać.

Warto tez przypomnieć, że w Sklepie Google Play można już odnaleźć podobne aplikacje, np. Find My Phone na Android.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Źródło

Również może Cię zainteresować