Android 4.4 KitKat: jak zainstalować aktualizację?

Android 4.4 KitKat: jak zainstalować aktualizację?

Już wkrótce na urządzeniach z Androidem pojawi się aktualizacja do wersji 4.4 KitKat. Jak zainstalować tę i inne aktualizacje na telefonie lub tablecie? Zarówno możliwości użytkownika jak i sama procedura zależą od producenta danego urządzenia. Proces ten jest jednak podobny na większości urządzeń. Podpowiadamy jak tego dokonać.

Urządzenia z systemem Android nie otrzymują aktualizacji jednocześnie. To czy i kiedy dany smartfon lub tablet otrzyma aktualizację, zależy od wielu czynników: producenta urządzenia, modelu oraz operatora sieci telefonii komórkowej (np. Plus, Orange, Play, T-mobile).

Jeśli jesteście szczęśliwcami, którzy otrzymają aktualizację, na ekranie waszego telefonu pojawi się specjalny komunikat o możliwości aktualizacji. Gratulujemy, ale jednocześnie zachęcamy do dużej ostrożności. Przed instalacją Android 4.4 KitKat, jak i każdej innej aktualizacji, należy dokonać kopi zapasowej swoich plików oraz wszystkich ustawień osobistych. Pamiętajcie o archiwizacji – smsów, kontaktów, dokumentów, muzyki i zdjęć przed rozpoczęciem aktualizacji.

Przygotowania do aktualizacji

System Android pozwala na automatyczne tworzenie kopii zapasowej niektórych ustawień i danych powiązanych z kontem Google. Korzystając z sieci Wi-Fi na serwery są przesyłane informacje o zakładkach w przeglądarce, naszych kontaktach, zainstalowanych aplikacjach, kalendarzach i inne dane, które synchronizujemy. Dzięki tej funkcji oraz dodatkowym narzędziom z łatwością dokonamy archiwizacji naszego urządzenia przed aktualizacją systemu.

Jeśli już wykonaliście kopie zapasową, pora przejść do procesu aktualizacji, aby móc cieszyć się najnowszym systemem.

Aktualizacja systemu Android

1. Upewnij się, że bateria w urządzeniu jest w pełni naładowana. Cały proces aktualizacji zajmuje trochę czasu i nie może zostać przerwany.

2. Przejdź do menu Ustawienia na telefonie lub tablecie.

https://articles-images.sftcdn.net/wp-content/uploads/sites/9/2013/10/Screenshot_2013-10-10-11-26-12-268x476.png

3. Wybierz “o telefonie”, “informacje o telefonie”, “about phone” (w zależności od modelu)

Android kitkat 4.4 update

4. Stuknij palcem w aktualizację systemu (ang. system updates)

Android 4.4 KitKat update

5. Ekran przedstawia informacje o nowej aktualizacji. Naciśnij na dole przycisk “zaktualizuj” lub “uruchom ponownie i zainstaluj”. Rozpocznie się proces aktualizacji.

Android 4.4 KitKat update

Po kilku minutach telefon sam się uruchomi i będzie zaktualizowany do najnowszej dostępnej wersji systemu Android. Jeśli chcesz dowiedzieć się co wnosi Android 4.4 KitKat czytaj nasze artykuły!

Macie już Android KitKat na swoich telefonach? Jakie są wasze ważenia?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji