Alternatywy dla Candy Crush Saga na Windows Phone

Oto lista gier podobnych do Candy Crush Saga, które skrócą czas oczekiwania na wydanie tej gry na telefony z Windows Phone.

Życie gracza, który posiada jeden z telefonów z Windows Phone, na przykład jeden z serii Nokia Lumia 520, 620, 720, 820 czy 920 lub HTC 8S, nie jest usiane różami. Twórcy gier nie rozpieszczają nas ilością dostępnych tytułów. Co więcej, wielkie hity na iOS i Android też nie pojawiają się zbyt często na Windows Phone. Ta sytuacja zmienia się powoli, ale jest daleka od ideału.

Tak jest też w przypadku hitu ostatnich miesięcy – gry Candy Crush Saga, w którą możemy grać online na Facebooku, iPhone i iPad oraz Android. Na tę bolączkę jest jedna rada. Znaleźć gry podobne do Candy Crush Saga, które są dostępne na telefony Nokia Lumia czy też HTC 8S. Oto nasza lista alternatyw dla Candy Crush Saga na Windows Phone.

Jewel Hunter

Jewel Hunter to bardzo dopracowana gra logiczna na Windows Phone łącząca w sobie elementy gry Bejeweled oraz Candy Crush Saga. Tak jak w Bejeweled, ściągamy z planszy kolorowe kamienie szlachetne. Możemy to robić na czas, na ograniczoną liczbę ruchów lub tak, jak w grze Candy Crush Saga, przechodzić tryb kampanii. W Jewel Hunter wyruszamy na poszukiwanie skarbów w coraz to nowych i trudniejszych poziomach rozsianych po mapie. Gra Jewel Hunter wygląda wyjątkowo dobrze, kryształy są bardzo ładnie namalowane, a muzyka towarzysząca grze wpada w ucho. Jeśli brakuje Ci gry Candy Crush Saga na telefonie Nokia Lumia, to pobierz Jewel Hunter.

Pobierz Jewel Hunter

fruit frenzy na Windows Phone - Candy Crush Saga alternatywaFruit Frenzy

Fruit Frenzy to doskonała alternatywa dla miłośników Candy Crush Saga, którzy przesiedli się na Nokia Lumia. Skoro CCS jest na razie niedostępna na Windows Phone, to warto zainteresować się Fruit Frenzy. Zamiast słodkich cukierków, mamy tutaj soczyste owoce. Mechanika gry jest dokładnie taka sama, jak w Candy Crush Saga. Zaczynamy z małą ilością owoców i mało skomplikowanym układem planszy, potem oczywiście poziom trudności rośnie. Grafika nie powala na kolana, tak samo animacje, ale nie przeszkadzają one dobrze się bawić. Fruit Frenzy to gra, która spodoba się tym, którzy szukają gry jak najbardziej podobnej do CCS na Windows Phone.

Pobierz Fruit Frenzy

candy smasher lite na Windows Phone - Candy Crush Saga alternatywaCandy Smasher Lite

Candy Smasher Lite przykuwa wzrok w Windows Phone Store, bo gra w warstwie graficznej wygląda bardzo podobnie do Candy Crush Saga. Podobieństwo jest tak duże, że aż rodzi pytanie, czy Candy Smasher Lite nie przywłaszczyli sobie elementów graficznych z CCS. Rozgrywka w grze Candy Smasher różni się jednak bardzo mocno od tej znanej z kultowej gry z cukierkami. Smakołyków na planszy nie zamieniamy miejscami. Klikamy tylko w jak największe grupy cukierków tego samego koloru i znikają one z planszy. Naszym zadaniem jest ściągnięcie jak największej ilości cukierków w ciągu 60 sekund. Po dłuższej chwili Candy Smasher Lite robi się bardzo powtarzalna i szybko się nudzi. Jeśli jednak chcesz dać jej szansę, możesz to zrobić bez większych konsekwencji, skoro gra jest darmowa.

Pobierz Candy Smasher Lite

AE roundy pop na Windows Phone - Candy Crush Saga alternatywaAE Roundy POP – buźki zamiast cukierków

AE Roundy POP to ciekawa gra logiczna. Od Candy Crush różni się kilkoma rzeczami. Zamiast cukierków mamy sympatyczne klocki, każdy kolor ma inną zabawną buźkę. Klikając dwa razy na grupie klocków tego samego koloru znikają one z planszy. Na ich miejsce nie pojawiają się jednak nowe. Musimy tak ściągać klocki, aby ustawiały się w grupy po co najmniej dwa elementy tego samego koloru. Taki rodzaj rozgrywki różni się sporo od tej w Candy Crush Saga, ale gra posiada podobny, kolorowy, słodki klimat, dzięki zabawnym buźkom oraz bardzo ładnej grafice.

Pobierz AE Roundy POP

Bejeweled live na Windows Phone - Candy Crush Saga alternatywaBejeweled LIVE

Bejeweled LIVE to gra z serii Bejeweled. To właśnie ta seria zapoczątkowała popularność gier polegających na ściąganiu z planszy kolorowych kryształków poprzez zamienianie ich ze sobą miejscami. W Bejeweled LIVE nie występują cukierki, ale właśnie diamenciki i inne kolorowe kryształki. Mamy trzy tryby gry do wyboru: klasyczny, na czas oraz nieskończony. Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem Candy Crush Saga, pobierz Bejeweled LIVE, aby zobaczyć korzenie cukierkowego szaleństwa.

Pobierz Bejeweled LIVE

Która gra podobna do Candy Crush Saga podoba się Wam najbardziej?

Wczytywanie komentarzy