Aktualizacja Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements do wersji 13

Aktualizacja Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements do wersji 13

Adobe wydał właśnie dużą aktualizacje edytora Photoshop Elements oraz programu Premiere Elements. Dzięki niej korzystanie ze wspomnianych aplikacji ma być łatwiejsze dla mało zaawansowanych użytkowników.

Oto jakie zmiany zaszły w każdym z programów:

Photoshop Elements – to uproszczona wersja Photoshopa, z której można korzystać w jednym z trzech trybów: Quick, Guided oraz Expert. Każdy z nich przeznaczony jest dla innego typu użytkowników. Nowością w Photoshop Elements jest opcja edycji zdjęcia w tle z Facebooka. Pozwoli ona na podgląd tego, jak wyglądać będzie zdjęcie, gdy wgramy je na swój profil tej sieci społecznościowej.

Photoshop Elements

Nowością jest też inteligentne wycinanie elementów z obrazów. Photoshop może wam teraz zaproponować, jak i gdzie wykadrować wasze zdjęcie. Jeśli więc nie jesteście pewni, jak to zrobić, program powinien ułatwić decyzję. Kolejna nowinką jest łatwiejsze wyróżnianie czarno białych elementów w kolorowych zdjęciach.

Photoshop Elements

Bardziej inteligentnie działać ma też narzędzie Selection Brush Tool, a nowa funkcja pozwoli na oznaczanie obiektów z większa dokładnością. Na uwagę zasługuje też opcja, która nazywa się Elements Live. To sekcja, gdzie będziemy mogli zobaczyć artykuły, porady i newsy dotyczące obsługi programu.

Premiere Elements – to edytor plików wideo, znany na pewno wielu profesjonalistom.  Teraz wiele z jego opcji zostało uproszczonych, dzięki czemu powinien być bardziej otwarty na osoby zajmujące się edycją filmów hobbystycznie lub na domowy użytek. Nową funkcją jest Favorite Moments. Opcja ta pozwala na automatyczne wybranie najlepszych jakościowo momentów filmu, które użytkownik może w łatwy sposób połączyć w jedną całość. To znacznie ułatwia sprawę i przyspiesza cały proces.

Favorite Moments

Jeśli korzystacie z kamery Go Pro, to spodoba się wam funkcja Shake Stabilizer. Pozwala na zminimalizowanie wstrząsów i ustabilizowanie obrazu. Kolejnym narzędziem, które ułatwi pracę z filmami, jest Instant Movie. Zyskają na nim zapewne całkowici amatorzy. Narzędzie to służy do automatycznego łączenia muzyki, napisów oraz różnego rodzaju efektów, dzięki czemu do minimum zmarginalizowana zostanie konieczność ręcznej edycji wideo.

Powiązane programy:

Photoshop Elements 13 na Windows

Premiere Elements 13 na Windows

Photoshop Elements 13 na Maca

Premiere Elements na Maca

Źródło: informacja prasowa

Zobacz także:

Aktualizacja Photoshopa w nowej wersji Adobe Creative Cloud 2014

Adobe Photoshope Express dla Androida i iOSa zmienia wygląd

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji