Reklama

Artykuł

Wiedźmin 3 znowu przełożony

Wiedźmin 3 znowu przełożony
Paweł Kański

Paweł Kański

  • Zaktualizowany:

Firma CD Projekt Red, twórcy serii Wiedźmin, po raz kolejny opóźnili datę wydania swojej sztandarowej gry. Witcher 3: Wild Hunt będzie opóźniony o kolejne trzy miesiące, a premiera zaplanowana została na 19 maja 2015 roku.

Powodem przesunięcia premiery jest „wielkość i złożoność Wiedźmina 3”. Oznacza to, że twórcy gry po prostu nie wyrobią się na wcześniej wyznaczony termin (24 lutego 2015 roku) z powodu dużego nakładu pracy, jakiego nowy Witcher potrzebuje. Twórcy w opublikowanym  na swojej stronie liście piszą:

Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia, musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką.
Patrząc realnie na obecne tempo prac i obciążenie zespołu, doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze trochę więcej czasu. Team pracuje na maksymalnych obrotach, ale potrzebujemy dodatkowych 12 tygodni i dlatego przesuwamy datę premiery na 19 maja 2015.

Trzeba przyznać, że to smutna wiadomość, ale takie rzeczy po prostu się zdarzają. Można mieć tylko nadzieję, że czas, jaki CD Projekt RED zyska w ten sposób, wpłynie na jakość końcowego produktu.

Źródło: CDProjektRED

Zobacz także:

The Witcher Adventure Game już w sklepach z aplikacjami

The Witcher: Battle Arena, czyli Wiedźmin trafi w końcu na smartfony i tablety. Zobacz trailer!

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Paweł Kański

Paweł Kański

Najnowsze od Paweł Kański

Editorial Guidelines