Reklama

Artykuł

6 największych sekretów i nowości Cut The Rope 2

Maria Baeta

Opublikowany

Cut The Rope 2 to kolejna część przygód sympatycznego stworka o imieniu Om Nom. Gra właśnie zadebiutowała na iOS, a my zdradzamy jej największe tajemnice.

Cut The Rope 2 jest wielkim powrotem przesłodkiej sagi. Po pierwszej części i trzech spin-offach czas na pełnowartościową drugą część. Gra jest podobna do oryginału, ale z pewnością nie jest jej kopią. Nowa część zawiera wiele ciekawych elementów, które uatrakcyjniają grę.

6 największych sekretów i nowości Cut The Rope 2

Czy wiecie, że Om Nom może teraz się poruszać? Wiecie, że nasz stworek zyskał nowych przyjaciół? Te i inne nowości poznacie, czytając ten artykuł.

Niesamowita podróż

W spin-offach do gry widzieliśmy już specjalne tematyczne motywy jak Święta Bożego Narodzenia, Podróże w Czasie oraz Eksperymenty. To były jednak, krótkie gry. Teraz będzie tego więcej. Każde 20 poziomów Cut The Rope 2 osadzonych  jest w innym świecie. Zaczynamy od lasu, później jesteśmy na plaży, a następnie przenosimy się do miasta gdzie zagramy na wysypisku, w parku oraz w metrze.

Na początek Cut The Rope 2 oferuje jedynie te 5 światów. Jednak jak zapowiadają twórcy gry – studio ZeptoLab – już wkrótce pojawią się kolejne. Macie jakieś własne pomysły na lokacje przygód Om Nom?

Om Nom dostanie czapki

Om Nom jest słodki, ale jego wygląd może być nieco monotonny. W Cut The Rope 2 nasz przyjaciel dostanie specjalne nakrycia głowy i czapki. Część z nich będzie można odblokować w grze, a inne należy dokupić.

To nie jest jedyna rzecz jaką będziemy mogli modyfikować. Będziemy także mogli wybrać rodzaj cukierków jakie będą występować na planszy. To z kolei przełoży się na to, jak będą one spadać po odcięciu liny.

Poznawaj przyjaciół

Nowością wpływającą na sposób rozgrywki w Cut The Rope 2 jest pojawienie przyjaciół Om Noma. W sumie pojawi się 5 różnych stworzeń o nietypowym wyglądzie. Każda z nich będzie posiadać własne niesamowite moce.

Pierwszy z nich nazywa się Lick. Posiada długi język i może służyć jako rampa zapobiegająca spadaniu cukierków. Blue jest zdolny do namnażania się i budowania specjalnej wierzy. Roto może nas przenosić z miejsca na miejsce.

Om Nom się porusza

W przeciwieństwie do pierwszej części Cut The Rope, w drugiej odsłonie serii,  Om Nom nie będzie pozostawał już w jednym miejscu. Teraz nasz kosmiczny przyjaciel będzie w ruchu. W zależności od poziomu Om Nom będzie poruszał się dzięki specjalnym ruchomym elementom lub nowym przyjaciołom.

Poruszanie się Om Noma będzie bardzo przydatne aby osiągnąć cel, ale też jest dodatkowym utrudnieniem. Nasz stworek może na przykład spaść. Będziemy musieli zachować szczególną ostrożność, bo inaczej konieczne będzie powtarzanie poziomu.

Zbieraj koniczyny

Cut The Rope 2 oferuje odblokowanie dodatkowych poziomów bez płacenia, ale aby tego dokonać należy się nieco wysilić. W każdym świecie są ukryte koniczyny. Jeśli zbierzemy odpowiednią liczbę koniczny będziemy mogli zyskać dostęp do kolejnych światów. Koniczyny zbiera się tak samo jak gwiazdki, cukierek musi przez nie przelecieć. Nie zawsze będzie to takie proste.

Wszystko zależy od gwiazdek

Do tej pory kolejny świat w Cut The Rope był odblokowany, gdy przeszliśmy wszystkie poziomy z poprzedniego niezależnie od zebranych gwiazdek. Teraz mechanizm ten został nieco zmodyfikowany. Aby odblokować kolejny światy należy zebrać konkretną liczbę gwiazdek, nie musimy przechodzić wszystkich poziomów.

Na początku będzie to łatwe, ale zapewne później będziecie musieli powtarzać poziomy, aby spełnić ten wymóg. Teraz musimy opanować do perfekcji przechodzenie poziomów w Cut The Rope. A jeśli nie mamy cierpliwości, to możemy zapłacić za odblokowanie kolejnych światów.

Na początek wyłącznie iOS

Na początku gra Cut The Rope 2 jest dostępna wyłącznie na iPhone oraz iPad. Telefony i tablety z Android oraz Windows Phone dostaną swoje edycję nieco później. Nie wiemy kiedy dokładnie to nastąpi, ale mamy nadzieję, że szybko. W końcu to jeden z najciekawszych tytułów poświęcony słodyczom. A mamy już dość gry w Candy Crush Saga

Pobierz Cut the Rope na iOS

Co myślicie o nowej grze z serii Cut The Rope?

Również może Cię zainteresować