6 mobilnych przeglądarek na telefon i tablet z Android, które warto wypróbować

6 mobilnych przeglądarek na telefon i tablet z Android, które warto wypróbować

Telefony i tablety z Android wręcz idealnie nadają się do przeglądania internetu. Wszystko to dzięki coraz większym ekranom, ale również dostosowywanym do mobilnych potrzeb stronom internetowym. Dlatego telefon lub tablet z Android bez przeglądarki jest czymś nie do pomyślenia. Tylko, którą wybrać, skoro w Google Play można znaleźć ich tak wiele? Oto lista 6 przeglądarek mobilnych, które warto wypróbować na swoim urządzeniu.

Google Chrome

Chrome na AndroidChrome to mobilna wersja przeglądarki od Google o tej samej nazwie. Mobilne Chrome stało się jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu na Android. Co możne nam zaoferować? Przede wszystkim synchronizację poprzez konto Google. Za pomocą Chrome możemy synchronizować nasze zakładki oraz otwarte strony, zarówno na mobilnej wersji, jak i na tej na komputerze z Windows lub Mac. Poza tym, przeglądarka oferuje menadżer otwartych kart, tryb pełnoekranowy czy możliwość ładowania pełnych stron. Ma bardzo prostą nawigację i minimalistyczny wygląd. Niestety Chrome dostępne jest tylko na urządzeniach z Android 4.0 lub wyższym.

Pobierz Chrome na Android

Firefox

Firefox na AndroidFirefox to oczywiście mobilna wersja tej niezwykle popularnej w Polsce przeglądarki na Windows i Mac. Wśród ciekawych funkcji aplikacji znajdziemy możliwość zapisywania stron w formacie PDF czy instalowania aplikacji i dodatków. Firefox ma oczywiście tryb prywatnego przeglądania sieci oraz menadżera otwartych kart. Nie zabrakło również widoku szybkiego wybierania.

Pobierz Firefox na Android

Opera

Opera na AndroidOpera na Android, to niedawno wydana aplikacja, która przenosi użyteczność i wygląd najnowszej wersji Opery na Windows. Aplikacja ma szereg ciekawych funkcji i narzędzi, dzięki którym może konkurować z najlepszymi. Teraz w widoku szybkiego wybierania można grupować popularne strony w foldery, zupełnie jak aplikacje na Android. Poza tym, Opera posiada specjalną kartę „Odkrywaj”, w której możemy przeglądać newsy i wiadomości z interesujących nas kategorii i krajów. Oczywiście, w przeglądarce Opera możemy także włączyć tryb kompresji danych, który ma pomóc zaoszczędzić nieco transferu.

Pobierz Opera na Android

Dolphin

Dolphin na AndroidDolphin to jedna z tych przeglądarek, które w szybkim tempie zyskały duża popularność i grono wiernych użytkowników. Dolphin odznacza się szybkim ładowaniem stron internetowych i ciekawym wyglądem. Również w tej przeglądarce można grupować w foldery ulubione strony internetowe. Co więcej, jednym ruchem można wysyłać skróty do nich na pulpit naszego telefonu czy tabletu z Android. Aplikacja umożliwia także tworzenie własnych gestów oraz wybieranie głosowe.

Pobierz Dolphin na Android

ONE Browser

ONE Browser na AndroidWarto również sięgnąć po ONE Browser. Ta przeglądarka posiada funkcję kompresji danych, prosty menadżer otwartych kart oraz okno szybkiego wybierania. Dużą zaletą tej aplikacji są specjalne narzędzia. Wśród nich, na przykład blokowanie obrazków oraz robienie zrzutów stron. Ta funkcja jest szczególnie pożyteczna, zwłaszcza, że ONE Browser pozwala samemu zaznaczyć fragment strony, który ma zostać zapisany. Poza tym aplikacja ma bardzo prostą nawigację, która ułatwia korzystanie z jej funkcji.

Pobierz ONE Browser na Android

Opera Mini

Opera Mini na AndroidTej przeglądarki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Opera Mini jest dobrze znana posiadaczom telefonów komórkowych, nie tylko z systemem Android. Największą zaletą tej aplikacji jest świetny mechanizm kompresji danych, co zmniejsza pobierany transfer. Poza tym, aplikacja działa szybko i ma prosty interfejs. Dobrze działa również na nieco gorszych sprzętowo urządzeniach. Choć w porównaniu do innych przeglądarek i ich funkcji, wypada blado, to wciąż spełnia swoje zadanie, często nie gorzej, a nawet lepiej.

Pobierz Opera Mini na Android

Której z tych przeglądarek używacie? A może znacie inne?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji