Czeka nas duża aktualizacja Map Google, wniesie integrację z Uberem

Czeka nas duża aktualizacja Map Google, wniesie integrację z Uberem

Kolejna ważna aplikacja Google doczekała się aktualizacji związanej z wydaniem systemu Android 5.0. Tym razem chodzi o Mapy Google w wersji zarówno na mobilny system operacyjny od Google-a, jak i iOS-a.

Oczywiście, najbardziej widoczną zmianą będzie nowy interfejs w stylu Material Design. Aplikacja faktycznie wygląda lepiej i oferuje więcej informacji na temat punktów, które oznaczone są na mapach. Teraz znajdziemy tam także więcej zdjęć.

Nowe Google Maps

Świetną opcją, chociaż dostępna na razie tylko w Stanach Zjednoczonych, jest możliwość rezerwowania miejsc w restauracjach za pomocą usługi OpenTable.

Nowością, które może przydać się w Polsce, jest opcja zamawiania samochodu z usługi Uber. Funkcja ta pojawia się, gdy planujemy nasza trasę – zamiast pieszej wycieczki lub przejażdżki zatłoczonym autobusem, być może uda nam się złapać szybki transport czyimś autem. Co więcej, Mapy Google będą podawały przybliżoną cenę danego kursu. Najciekawsze jest to, że nie trzeba mieć wcale zainstalowanej aplikacji Uber, by skorzystać z tej funkcji.

Uber w Mapach Google

Aktualizacja powinna trafić od użytkowników w przeciągu najbliższych kilku dni.

Mapy Google to kolejna z ważnych aplikacji, które przeszły w ostatnim czasie dużą transformację. Wkrótce do naszych telefonów powinnien trafić odmieniony Kalendarz i Gmail.

Źródło: Google Blog

Powiązane programy:

Mapy Google na Androida

Mapy Google na iOS-a

Zobacz także:

SkyCash dodaje możliwość kupowania biletów PKP Intercity

Wyciekł nowy Gmail na Androida

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji