5 rzeczy, za które pokochasz Android 5.0 Lollipop

5 rzeczy, za które pokochasz Android 5.0 Lollipop

Niektóre elementy w Android 5.0 Lollipop sprawiają, że można go pokochać. Te kilka przydatnych funkcji w najnowszym systemie Android szybko podbiją wasze serca. Będziecie się zastanawiać, jak mogliście bez nich żyć.

To za co uwielbiamy dany system operacyjny to małe szczegóły. Patrzymy na przykład na jakość ikon, animację, dodatkowe opcję, czy inteligentne funkcje.

W Android 5.0 Lollipop, Google postarało się stworzyć wiele takich wspaniałych akcentów. Oto 5 z nich, które zrobiły na nas największe wrażenie.

Jak długo telefon będzie się ładował?

Po podłączeniu telefonu z Androidem 5.0 do ładowarki, na ekranie zobaczymy informację o czasie jaki pozostał do pełnego naładowania akumulatora. Wcześniej pojawiał się jedynie procent obecnego naładowania.

Już nie musisz się zastanawiać, jak długo telefon jeszcze będzie się ładował

Wydaje się to być banalne, ale ta drobnostka staje się niezwykle przydatna. Na przykład gdy mamy wyjść z domu i sprawdzamy, że zostało jeszcze pół godziny do pełnego naładowania, to może warto chwilę poczekać i zjeść śniadanie, albo przeczytać gazetę.

Jedna aplikacja na ekranie i żadna inna!

Wyobraź sobie, że znajomy chce pograć na telefonie, albo zadzwonić. Ewentualnie prosisz kogoś o to, aby korzystał z mapy, w czasie gdy ty prowadzisz. W obu przypadkach chcesz aby osoba używała konkretnej aplikacji, a nie przeglądała całego Twojego telefonu.

Umieść “pinezkę” a aplikacja pozostanie na wyświetlaczu (źródło)

Dzięki przypinaniu aplikacji do ekranu, można korzystać wyłącznie z danej aplikacji. Nie będzie możliwe wyjście z niej, dopóki nie użyjemy odpowiedniej kombinacji przycisków.

Narzędzie do oszczędzania baterii w nagłych przypadkach

Oszczędzanie baterii, zmniejsza funkcjonalność telefonu, ale pozwala znacząco wydłużyć czas jego działania, gdy pozostało nam niewiele energii. Teraz Android ma domyślnie wbudowane takie narzędzia.

Do tej pory musieliśmy korzystać z dodatkowych aplikacji lub liczyć na producentów telefonów. Teraz ten tryb włączy się automatycznie, gdy telefon ma mniej niż 15% baterii. Powyższą opcję możemy aktywować także wchodząc w Ustawienia>Bateria. Jeśli nie masz jeszcze Android 5.0 możesz skorzystać z takich aplikacji jak JuiceDefender lub DU Battery, które spełniają podobną funkcję.

Profile użytkownika w telefonie

W komputerach z Windows jesteśmy przyzwyczajeni do możliwości tworzenia profili użytkowników. Dodatkowe osoby nie mogą instalować programów, czy zmieniać ustawień. Tak jest też w Android 5.0 Lollipop.

W menu Ustawienia>Użytkownicy możemy tworzyć zwykłych użytkowników, na przykład konta dla członków rodziny oraz konto gości, którzy będą mogli korzystać tylko z wybranych aplikacji. To idealne gdy chcemy dać telefon lub tablet dziecku do grania, czy oglądania bajek.

Wyświetlanie tylko ważnych powiadomień

Powiadomienia zalewają nasz telefon, gromadzą się aż wreszcie decydujemy się je wszystkie usunąć. W dodatku nasz telefon wibruje i dzwoni cały czas. Na szczęście Android 5.0 pozwala na ich filtrowanie.

Teraz możemy wybrać, czy chcemy otrzymywać wszystkie powiadomienia, czy może być informowani tylko o tych najważniejszych, jak nowe połączenia, wiadomości, czy przypomnienia.

Android 5.0 jest jak pudełko czekoladek…

…nigdy nie wiesz czym cię zaskoczy. Najnowszy system Google posiada wiele drobnostek, które mogą uczynić nasze codzienne życie łatwiejszym. Nie wahajcie się ich odkrywać i dzielić nimi.

Która z nowych funkcji najbardziej wam się podoba?

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy