Reklama

Artykuł

5 powodów by korzystać z Windows na iPad, iPhone i Android

Fabrizio Ferri-Benedetti

Opublikowany

Łączenie się z komputerem z iPada lub tabletu z Android jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Microsoft wydał właśnie Remote Desktop, czyli aplikację do zdalnego sterowania komputerem z systemem operacyjnym Windows.

Technologia, na której opiera się na Microsoft Remote Desktop jest dobrze znana. Jednak wielką nowością jest fakt, że teraz można połączyć się z Windowsem, korzystając z innych systemów operacyjnych, w tym z Android i iOS.

5 powodów by korzystać z Windows na iPad, iPhone i Android

W przeciwieństwie do programów takich, jak TeamViewer lub LogMeIn, Microsoft Remote Desktop oferuje tzw. natywne wsparcie. Oznacza to możliwość obsługi za pomocą gestów oraz dźwięk i wideo w wysokiej jakości. Jak to powiedział jedne z użytkowników: „Remote Desktop zamieni tablet z Android w Microsoft Surface”.

Po co korzystać z Windows na Android lub iOS?

Oto 5 najważniejszych powodów.

Korzystaj z aplikacji Windows na tablecie lub telefonie.

Wyobraź sobie, że jesteś w łóżku lub na kanapie i musisz poprawić prezentację w Powerpointcie, retuszować zdjęcia w Photoshopie lub zmienić projekt w AutoCAD. Jeśli nie chce Ci się wstawać, wystarczy, że uruchomisz Remote Desktop. Da Ci on dostęp do najpotrzebniejszych aplikacji na Twym komputerze, w tym do natywnych programów dla Windows 8, bezpośrednio z Twojego telefonu lub tabletu. Genialne!

Pomóż krewnemu lub znajomemu.

Jednym z typowych zastosowań Remote Desktop jest zdalne wsparcie techniczne. Do tej pory, bez dostępu do komputera, pomoc członkowi rodziny, przyjacielowi lub współpracownikowi była bardzo trudna. Teraz, dzięki Remote Desktop, na ekranie telefonu możemy zobaczyć, co się dzieje na innym komputerze, a nawet go naprawić.

Uruchom program, zanim dotrzesz do komputera.

Wyobraź sobie, że jesteś w autobusie i chcesz otworzyć uTorrent, by wybrane pliki ściągnęły się zanim będziesz w domu. Dzięki Remote Desktop jest to możliwe. Aplikacja ta pozwoli Ci uruchomić i zdalnie skonfigurować dowolny program. Gry przyjedziesz do domu, wszystko będzie już gotowe! Równie przydatnymi funkcjami są zamykanie aplikacji lub zdalne wyłączanie komputera (np., jeśli nadchodzi burza).

Korzystaj z danych, które masz w Dropboxie lub na pendrivie.

Otwieranie zdjęć, filmów lub dokumentów zapisanych na pulpicie to dwa przykłady wykorzystania Remote Desktop do transferu danych. Chociaż łatwiej jest przechowywać pliki w chmurze, co umożliwiają Dysk Google i Dropbox, to do przeglądania wszystkich plików na naszym pececie, warto skorzystać z Remote Desktop.

Otwórz gry i aplikacji we Flashu (iOS)

Otwieranie gier we Flashu jest chyba jednym z najpopularniejszym zastosowań Remote Access na iPad i iPhone (podobnie jest też z grami i aplikacjami Java). Niechęć firmy Apple do technologii Flash zmusza użytkowników iOS do korzystania z komputerów PC za pośrednictwem Remote Access.

Już teraz połącz się z komputerem ze swojego urządzenia mobilnego z iOS lub Android.

Chcesz spróbować jak to jest połączyć się z Windowsem z telefonu lub tabletu? Oto najlepsze z umożliwiających to aplikacji:

A Ty w jaki sposób zdalnie łączysz się ze swoim Windowsem?

Również może Cię zainteresować