5 najpopularniejszych aplikacji antywirusowych na tablet z Android

5 najpopularniejszych aplikacji antywirusowych na tablet z Android

Macie tablet z systemem Android? Jeżeli tak, to zapewne niejednokrotnie zastanawialiście się, czy i jak chronić go przed zagrożeniami płynącymi z internetu. Jeżeli nigdy nie przeszło Wam to przez myśl, to warto o tym pomyśleć, gdyż systemy mobilne działające na naszych urządzeniach niekoniecznie gwarantują nam 100% bezpieczeństwo.

Popularność i otwartość Androida sprawia, że pojawia się coraz więcej niebezpiecznego oprogramowania i wirusów na ten system. Zabezpieczenie własnego urządzenia przed tego typu niebezpieczeństwem jest więc bardzo istotne. W Google Play znaleźć można sporo aplikacji antywirusowych na telefony z Android. Ale co z tabletami? Oto 5 najpopularniejszych antywirusów na tablet z Android.

avast! Mobile Security

avast! Mobile Security na tablet z Android

avast! Mobile Security to darmowa aplikacja na Android, której celem jest zabezpieczyć urządzenia przed groźnymi wirusami. avast! Mobile Security ma dopasowany interfejs zarówno do telefonów, jak i tabletów z Android na pokładzie. Aplikacja posiada moduł skanowania konkretnych aplikacji i folderów, pozwala na ustalanie harmonogramu skanów oraz zarządzanie uprawnieniami dla aplikacji trzecich. avast! Mobile Security ma również opcję odnajdywania urządzenia za pomocą geolokalizacji. Aplikacja działa w tle i nie obciąża szczególnie tabletu podczas szukania na nim wirusów.

Pobierz avast! Mobile Security

Norton Mobile Security

Norton Mobile Security na tablet z Android

Norton Mobile Security to kolejny antywirus, który ma wygląd dostosowany do dużych ekranów tabletów z Android na pokładzie. Dużą zaletą tej aplikacji jest możliwość sterowania zabezpieczeniami na wszystkich urządzeniach z Androidem, na których zainstalowaliśmy Norton Mobile Security. Można to zrobić za pomocą strony internetowej Nortona. Aplikacja posiada oczywiście skaner wirusów oraz możliwości wybierania skanowanych folderów. Norton Mobile Security ma bardzo czytelny interfejs, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste.

Pobierz Norton Mobile Security

AVG Anti-Virus Free

AVG Anti-Virus Free na tablet z Android

Kolejną popularną aplikacją antywirusową jest AVG Anti-Virus Free na tablet. Aplikacja skanuje nowe pliki i aplikacje w czasie rzeczywistym, po to, aby zapewnić jak największą ochronę tabletowi. Dodatkowo AVG Anti-Virus Free na tablet posiada menadżer zdań, dzięki któremu można „zabijać” obciążające tablet procesy i aplikacje.

Pobierz AVG Anti-Virus Free

Zoner AntiVirus

Zoner AntiVirus na Tablet

Również Zoner AntiVirus posiada specjalną wersję na tablet, dzięki czemu korzystanie z funkcji tej aplikacji na dużym ekranie jest proste i przyjemne. Aplikacja pozwala na skanowanie tabletu, karty pamięci lub konkretnych plików w poszukiwaniu wirusów. Zoner AntiVirus umożliwia także zarządzanie procesami urządzenia i kontrolowanie uprawnień, jakie mają aplikacje trzecie. Za pomocą tej aplikacji można także zaplanować okresowe skanowanie w poszukiwaniu wirusów.

Pobierz Zoner AntiVirus

Lookout Security & Antivirus

Lookout Security & Antivirus na Android

Lookout Security & Antivirus to dobrze znana i doceniania przez użytkowników aplikacja antywirusowa na urządzenia z Android. Pozwala na  skanowanie urządzenia i wykrywa oraz usuwa wirusy, jak również programy szpiegujące. Umożliwia także planowanie skanowania. Poza tym, za pomocą Lookout Security & Antivirus można sprawdzić, do jakich danych mają dostęp zainstalowane aplikacje. Niestety, Lookout Security & Antivirus nie posiada dopasowanego do tabletów wyglądu, niemniej jednak jest to warta uwagi aplikacja, dlatego znalazła swoje miejsce również w tym zestawieniu.

Pobierz Lookout Security & Antivirus

Czy korzystacie z któregoś z tych antywirusów  do zabezpieczenia swojego tabletu z Android? A może używacie innych aplikacji?

Powiązane artykuły:

Powiązane programy:

Artykuł został zaktualizowany 14.11.2013

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy