Reklama

Artykuł

5 darmowych aplikacji na Android od Google, których mogliście nie znać

Kamil Mizera

Opublikowany

Android to obecnie najpopularniejszy system mobilny na smartfony na świecie. Wciąż rozwijany przez Google, zawędrował niemal w każdy zakątek globu. Ale Google nie ogranicza się tylko do udostępnienia Androida, lecz tworzy również własne, świetne aplikacje na ten system. Kto nie zna Gmaila, Google Maps, Chrome, Google+, Google Translate, czy Hangouts? To jednak nie wszystkie aplikacje, które oferuje ta firma. Dzisiaj przygotowaliśmy listę 5 aplikacji od Google, których mogliście do tej pory nie znać.

Google Gesture Search

Google Gesture Search na AndroidTa darmowa aplikacja na Android powstała po to, aby ułatwić wyszukiwanie aplikacji na telefonie. Jak to zwykle z nowoczesnymi smartfonami bywa, trzymamy na nich dziesiątki, a nierzadko setki różnych aplikacji. Przekopanie się przez nie może być naprawdę irytujące. I tutaj wkracza Google Gesture Search. Jak działa? Wystarczy, że za pomocą palca napiszemy na ekranie literę lub cyfrę, a aplikacja wyszuka dla nas inne programy, które zaczynają się od tej litery/cyfry. W ten sposób można nieco szybciej zlokalizować poszukiwaną aplikację. Minusem Google Gesture Search jest to, że czyta tylko jedną literę, więc wpisanie całej nazwy programu nic nam nie da.

5 darmowych aplikacji na Android od Google, których mogliście nie znać

Pobierz Google Gesture Search na Android

Moje trasy

My tracks na AndroidMoje trasy od Google, to aplikacja, która ma pomóc nam w zapisywaniu wędrówek. Jeżeli lubicie spacerować, jeździć na rowerze lub biegać, to Moje trasy będzie jak znalazł. Aplikacja rejestruje trasę, prędkość, odległość i wysokość oraz zestawia te dane w statystykach. Przebytą drogę można również wyświetlać na mapie. Co więcej, Moje trasy synchronizuje się z Google Drive i pozwala na dzielenie się zapisanymi trasami przez social media.

Pobierz Moje trasy na Android

Androidify

Androidify na AndroidAndroidify to zabawna aplikacja dla wszystkich fanów zielonego robota od Google. Pozwala ona stworzyć nasze alter ego w postaci sympatycznego ludzika – Androida. Możemy wybrać cechy naszego wirtualnego robota, jak również dopasować do niego odpowiednie stroje. Następnie możemy zapisać obraz w pamięci telefonu i użyć go, jako tapety lub podzielić się z nim przez social media. Fajny sposób na stworzenie androidowego awatara.

Pobierz Androidify na Android

Cloud Print

Cloud Print na AndroidTa darmowa aplikacja na Android przypadnie do gustu szczególnie osobom, które trzymają na swoim telefonie lub tablecie dokumenty. Za pomocą Cloud Print można wydrukować dowolny dokument, a nawet zdjęcie, bez potrzeby podpinania telefonu do komputera za pomocą kabla. Wystarczy, że wcześniej połączymy naszą drukarkę z usługą Google Cloud Print. Bardzo użyteczna aplikacja, która świetnie urzeczywistnia ideę mobilnego biura.

Pobierz Cloud Print na Android

Google Play Games

Gry Google Play na AndroidTa aplikacja została niedawno wydana przez Google, ale być może jeszcze o niej nie słyszeliście. Google Play Games w pewien sposób wydziela świat gier z Google Play. W aplikacji znajdziecie nowe gry oraz ich rekomendacje, jak również zobaczycie, w co grają Wasi znajomi. Za pomocą Google Play Games można śledzić swoje osiągnięcia i statystyki oraz rywalizować z innymi. Jeżeli gracie na swoim telefonie lub tablecie z Android, to warto sięgnąć po tę aplikację.

Pobierz Google Play Games na Android

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować