Reklama

Artykuł

Lista najciekawszych aplikacji na iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus

Lista najciekawszych aplikacji na iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus
Samuel Marc

Samuel Marc

  • Zaktualizowany:

Premiera iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus już za nami. W takim razie czas na wybór 35 najlepszych aplikacji do najnowszych smartfonów Apple.

Duży ekran, lepszy aparat, wydajne procesory, czytnik linii papilarnych. Możliwości nowych telefonów Apple’a są naprawdę duże. Warto je wykorzystać dzięki specjalnm aplikacjom. Wybraliśmy najlepsze aplikacje dla iOS-a 8 i telefonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

Ochrona

1Password

1Password pozwala na wygodne zarządzanie hasłami i poufnymi danymi. Dzięki niemu wszystkie ważne informacje są zawsze pod ręką. W iOS-ie 8 1Password korzysta z TouchID, czyli czytnika linii papilarnych, aby uzyskać dostęp do aplikacji, i posiada wtyczkę do przeglądarki Safari.

Pobierz 1Password

Klawiatury

SwiftKey

SwiftKey to alternatywna klawiatura, która wyróżnia się wieloma niestandardowymi motywami. Dodatkowo w wielu językach posiada też doskonałe przewidywanie tekstu i jest zintegrowana od razu z emotikonami.

Pobierz SwiftKey

Fleksy

Deweloperzy twierdzą, że Fleksy to najszybsza klawiatura na świecie. Dzięki niej nie trzeba trafiać bezpośrednio w litery, a i tak będziemy pisać praktycznie bezbłędnie. Obsługuje wiele języków, niestety na razie nie ma w ofercie polskiego.

Pobierz Fleksy

PopKey

PopKey to alternatywna klawiatura pozwalająca na komunikowanie się za pomocą obrazków GIF. Docelowo aplikacja ma umożliwiać używanie nawet własnych filmów. Na razie PopKey nie jest dostępny, ale można zapisać się na powiadomienia o jej wydaniu.

Pobierz PopKey

Tworzenie i edycja zdjęć

VSCO Cam

VSCO Cam definiuje standardy współczesnej mobilnej fotografii! To aplikacja do zastosowań półprofesjonalnych, która za pomocą funkcji edycji oraz filtrów pozwala nam przekształcić zdjęcia w prawdziwe dzieła sztuki. Idealna do doskonałych aparatów z iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus.

Pobierz VSCO Cam

Instagram

Instagram to popularna aplikacja do robienia zdjęć z nałożonymi filtrami i dzielenia się nimi z olbrzymią społecznością. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto robi zdjęcia.

Pobierz Instagram

Frontback

FrontBack to unikalna aplikacja pozwalająca na robienie łączonych zdjęć z przedniej i tylnej kamery. Idealny pomysł dla tych, którzy chcą uwiecznić zarówno siebie, jak i bliskich.

Pobierz Frontback

CamMe

CamMe jest propozycją dla fanów selfies. Zamiast przyciskać przyciski wystarczy wystawić rękę i złożyć ją w pięść, a uruchomi się samowyzwalacz. Dobry sposób na autoportety tylnym aparatem iPhone’a 6.

Pobierz CamMe

Nagrywanie wideo

Vine

Vine to darmowa aplikacja specjalizująca się w wykonywaniu krótkich 6-sekundowych filmów, którymi można dzielić się na portalach społecznościowych. Doskonałe narzędzie do testowania nowych filmowych możliwości aparatu iPhone’a.

Pobierz Vine

Replay

Replay pozwala uchwycić najlepsze chwile z naszego życia w ciekawy sposób. Aplikacja tworzy montaże z naszych zdjęć i filmów, a wszystko to w świetnie przemyślanym interfejsie.

Pobierz Replay

Hyperlapse

Twórcy Instagrama stworzyli Hyperlapse z świetnym algorytmem stabilizującym film. Teraz profesjonalne filmy time-lapse można zrobić swoim iPhone’em 6 lub iPhone’em 6 Plus.

Pobierz Hyperlapse

Rysowanie

Tayasui Sketches

Masz talent artystyczny? Tayasui Sketches pozwoli ci się wykazać. Duży ekran nowych smartfonów Apple’a można wykorzystać do tworzenia niezapomnianych rysunków przy użyciu wielu łatwych narzędzi.

Pobierz Tayasui Sketches

Praca

Wunderlist

Wunderlist to multiplatformowy, darmowy menadżer zadań, który wyróżnia się schludnym interfejsem. Prostota i duże możliwości plasują go wśród najlepszych menadżerów na iOS-a 8.

Pobierz Wunderlist

Cal

CalCal to doskonała alternatywa dla standardowego kalendarza iOS-a 8. Aplikacja jest kompatybilna z Google Calendar i Microsoft Exchange. Nasz codzienny plan zadań możemy przedstawić w jasnej, eleganckiej i uporządkowanej formie.

Pobierz Cal

Microsoft Office Mobile

Office Mobile to narzędzie przeznaczone dla użytkowników usługi Office 365. Dzięki aplikacji wygodnie przejrzymy i wyedytujemy nasze dokumenty biurowe stworzone w Wordzie, Excelu lub PowerPoincie.

Pobierz Microsoft Office Mobile

Evernote

Nowoczesny notatnik w najlepszym wydaniu, taki jest właśnie Evernote. W naszych notatkach możemy przechowywać teksty, zdjęcia, nagrania dźwiękowe, rysunki, filmy, kontakty, listy zadań, przepisy i co jeszcze tylko zapragniemy.

Pobierz Evernote

Uprawianie sportu

Nike+ Running

Nike+ Running to aplikacja dla osób pragnących aktywnie spędzać czas, biegając. Nowe iPhone’y wyposażone są w czujniki przeznaczone do uprawiania sportów, dlatego nasz iPhone 6 lub iPhone 6 Plus będzie monitorował to, co robimy podczas biegu.

Pobierz Nike+ Running

Oglądanie wideo

KMPlayer


KMPlayer to kompleksowy odtwarzacz filmów wideo dla iPhone’ow i iPadów, który wspiera wiele różnych formatów. Aplikacja charakteryzuje się bardzo przejrzystym i przyjaznym dla użyktownika designem.

Pobierz KMPlayer

Pluto.tv

Lubicie oglądać tradycyjne kanały telewizyjne? Pluto.tv gwarantuje dostęp do ponad 100 światowych kanałów na żywo. Zobaczcie wiadomości, obejrzyjcie program przyrodniczy lub sprawdźcie, jakie teledyski oglądają nasi sąsiedzi zagranicą.
Pobierz Pluto.tv

5by

5BY każdego dnia dostarcza nam ciekawe filmy, które można znaleźć w internecie. My możemy je ocenić, tak jak pozostali użytkownicy. Nie będziemy się nudzić, oglądając najlepsze filmy z sieci.

Pobierz 5by

Youtube

YouTube to serwis, którego nie trzeba przedstawiać. Filmowy serwis Google’a musi znaleźć się na waszych nowych iPhone’ach. Możecie oglądać filmy na iPhonie 6 lub iPhonie 6 Plus albo udostępnić je dalej do telewizorów Smart TV.

Pobierz YouTube

Vimeo

Vimeo to konkurent dla YouTube’a oferujący wiele doskonałej jakości pozycji krótkometrażowych, teledysków i półprofesjonalnych produkcji. To najlepszy sposób, żeby cieszyć się filmami wysokiej jakości na iPhonie 6 lub iPhonie 6 Plus.

Pobierz Vimeo

Komunikacja

Snapchat

Snapchat jest nietuzinkowym komunikatorem, który robi furorę na całym świecie wśród młodzieży. Możliwość wysyłania zdjęć, filmów oraz wiadomości tekstowych ulegających samozniszczeniu jest naprawdę kusząca.

Pobierz Snapchat

Hangouts

Komunikator Google’a specjalizuje się w czatach wideo, które są wysokiej jakości i nie zużywają zbyt wielu zasobów internetowych. Jeśli chcecie utworzyć wideokonferencje dla maksymalnie 10 użytkowników, to znaleźliście najlepszy sposób!

Pobierz Hangouts

Rounds

Rounds wyprzedza swoje czasy, wprowadzając nowoczesną formę czatów wideo, którym towarzyszy udostępnianie filmów, zdjęć, rysunków, stron internetowych, a nawet wspólne granie w gry.

Pobierz Rounds

Glide

Glide zamiast klasycznych wideokonferencji oferuje przesyłanie wiadomości wideo. To dobry sposób, żeby zostawić znajomym szybką informację wraz z obrazem.

Pobierz Glide

Granie

Infinity Blade III

Infinity Blade III debiutował wraz z iPhone’em 5s. Po roku nadal można powiedzieć, że jego grafika jest rewolucyjna. To doskonała gra ukazująca moc zawartą w iPhone’ach.

Pobierz Infinity Blade III

Monument Valley

Monument Valley to nie gra, to dzieło sztuki. W środku na wasze umysły czekają liczne skomplikowane zagadki logiczne. Czas ruszyć głową.

Pobierz Monument Valley

Asphalt 8

Asphalt 8 został specjalnie przygotowany z myślą o iOS-ie 8. Fani zawrotnej prędkości nie będą zawiedzeni, podobnie jak ci oczekujący rewelacyjnej grafiki. W Asphalt 8 oprócz malowniczych scenerii czeka 47 licencjonowanych samochodów w tym Ferrari, Lamborghini i Corvette.

Pobierz Asphalt 8

Oceanhorn

Oceanhorn to epicka przygoda w stylu legendarnej już Zeldy. Obudziłeś się rano i odkrywasz, że twój ojciec zaginął, co zrobisz? Przekonaj się, grając w Oceanhorn.

Pobierz Oceanhorn

Czytanie

Flipboard

Filpboard zamienia wpisy z serwisów społecznościowych, kanały rss oraz katalogi tematyczne w jeden interaktywny i spersonalizowany magazyn. Stwórz własną gazetę ukazującą się kilka razy dziennie.

Pobierz Flipboard

Feedly

Feedly to coś pomiędzy klasycznym czytnikiem RSS, a cyfrowym magazynem. Potężny silnik pozwala na odkrywanie nowych artykułów z interesującej nas tematyki. A wszystko w bardzo wygodnym interfejsie.

Pobierz Feedly

Dzielenie się

PushBullet

PushBullet jest małą aplikacją pozwalającą na łączenie naszego nowego iPhone’a 6 z innymi urządzeniami jak komputer czy tablet. Aplikacja pozwala na szybkie i łatwe dzielenie się linkami, dokumentami na wielu platformach za pomocą tylko kilku kliknięć.

Pobierz PushBullet

Instashare

Instashare to dobry sposób na wysyłanie plików do komputera w oczekiwaniu na pojawienie się pełnej wersji Mac OS X Yosemite. Szybko i wygodnie

Pobierz Instashare

Inspiracje

Pinterest

Duże ekrany iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus doskonale nadają się do przeglądania wysokiej jakości zdjęć i grafik. Te znajdziemy na Pintereście. W tym serwisie społecznościowym skupionym na tematycznych galeriach możemy zaczerpnąć inspiracje praktycznie na każdy temat.

Pobierz Pinterest

Z tymi 35 aplikacjami można wycisnąć jeszcze więcej z nowego iPhone’a 6 i iPhone’a 6 plus. To, czego potrzebujesz, może być na twoim telefonie. Wystarczy pobrać wybrane przez nas aplikacje. Macie własne preferencje? Podzielcie się z nami w komentarzach.

Zobacz także:

iOS 8: oto co naprawdę się zmieni

iOS 8: jak zainstalować nowy system na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch?

Samuel Marc

Samuel Marc

Najnowsze od Samuel Marc

Editorial Guidelines