30 najpopularniejszych aplikacji mobilnych – czy dostępne są na wszystkich platformach?

30 najpopularniejszych aplikacji mobilnych – czy dostępne są na wszystkich platformach?

Dla wielu, wybór między smartfonem Samsung Galaxy, iPhone lub Nokia Lumia sprowadza się do wyboru systemu operacyjnego, a co za tym idzie ekosystemu aplikacji, który oferuje. Aby pomóc Wam w decyzji, porównaliśmy dostępności 30 najpopularniejszych aplikacji na 3 najpopularniejszych mobilnych systemach operacyjnych.

W grze są dziś praktycznie tylko 3 mobilne systemy operacyjne – iOS, Windows Phone i Android. W związku z tym, że pisanie aplikacji na te 3 platformy jednocześnie jest bardzo kosztowne, twórcy oprogramowania muszą wybierać, na którym systemie operacyjnym się skupią. To właśnie dlatego, wiele aplikacji dostępnych jest jedynie na jednej lub dwóch platformach.

Jeśli szukasz nowego telefonu i nie wiesz, którą platformę wybrać, zapraszamy do skorzystania z poniższej tabeli. Będziemy ją na bieżąco aktualizować, by dać Ci lepszy ogląd sytuacji. Aby przeczytać dokładny test każdej z aplikacji, kliknij odpowiedni link.

Aplikacja / Usluga
Facebook
Twitter
Spotify
WhatsApp Messenger
Instagram BETA
Skype
YouTube
Kindle
Snapchat
Shazam
Vine
VLC
Allegro
eBay
Flickr
Facebook Messenger
NetFlix
Pinterest
Dropbox
BBM
WeChat
Google Earth
Viber
LINE
Google Maps
UC Browser
SkyDrive
TuneIn
Evernote
Runtastic

Powyższa tabela przedstawia dostępność najbardziej popularnych aplikacji na iOS, Android i Windows Phone. Pamiętaj, że jakość poszczególnych wersji może różnić się w zależności od platformy. W szczególności aplikacja Spotify dla Windows Phone ma złą prasę.

Naszym zdaniem

Windows Phone był często krytykowany za brak wartościowych aplikacji. Teraz nie jest to już tak wielkim problemem, ponieważ firma Microsoft zainwestowała duże środki w przyciągnięcie twórców najlepszych programów. Z 30 najlepszych aplikacji dla smartfonów, tylko 8 nie ma wersji na Windows Phone. Wśród nich jest, na przykład, Dropbox, którego oficjalny klient nie jest jeszcze dostępny na tę platformę.

Natomiast nie ma już większych różnic między iOS i Android. Na obu platformach dostępne są wszystkie z 30 najpopularniejszych aplikacji. App Store firmy Apple – często uważany za lepszy – oferuje kilka ekskluzywnych tytułów (np. YouTube Capture), ale często są to narzędzia dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Sklepowi Google Play też nie można niczego zarzucić. Czasy, w których najpopularniejsze aplikacje takie, jak WhatsApp lub Dropbox go ignorowały mamy już daleko za sobą.

Kupujesz pierwszy smartfon?

Przy wyborze pierwszego telefonu, wybór platformy nie jest czynnikiem decydującym. Wszystkie 3 mobilne systemy operacyjne powinny spełnić Twoje oczekiwania.

Chcesz wymienić telefon na nowy?

W tym przypadku średniej klasy telefon z iOS lub Android powinien Cię zadowolić. Jeśli zależy Ci na robieniu wysokiej jakości zdjęć, należy także rozważyć Windows Phone. Pamiętaj jednak, że system operacyjny Microsoftu nie oferuje wszystkich najpopularniejszych aplikacji.

Jesteś wymagającym użytkownikiem i potrzebujesz doskonałego smartfona?

Tacy użytkownicy poradzą sobie z każdym systemem operacyjnym. Nawet jeśli wybierzesz Windows Phone, to pamiętaj, że istnieje wiele nieoficjalnych aplikacji umożliwiających korzystanie z usług (np. Dropbox), których na razie jeszcze oficjalnie nie ma na tej platformie.

A jaki jest Twój ulubiony mobilny system operacyjny?

Przeczytaj także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji