Płatne subskrypcje w YouTube coraz bliżej. Będziecie płacić?

Płatne subskrypcje w YouTube coraz bliżej. Będziecie płacić?

Pojawienie się w najbliższym czasie płatnych subskrypcji YouTube to raczej pewna sprawa. Google chce w ten sposób zarobić większe pieniądze, ale i dać użytkownikom wybór.

Jeśli więc zdecydujecie się zapłacić będziecie mieli komfort oglądania wszystkich treści bez reklam. Obecnie wygląda to tak, że przed wideo wyświetlane są krótkie filmy sponsorowane. Niektóre można wyłączyć po 5 sekundach, inne trzeba oglądać nawet i 30 sekund. O zamiarze wprowadzenia płatnych kont na YT opowiadała dyrektor generalny YouTube, Susan Wojcicki podczas konferencji Code/Mobile.

Oczywiście, dla chcącego nic trudnego. Jeśli irytują was reklamy, możecie przecież zainstalować w przeglądarce AdBlock Plus. To wygodne rozwiązanie i chociaż nie jest zabronione, to jest jednak w tym coś co jest mało sympatycznego. W końcu każdy kto wrzuca do YouTube swój film, korzysta z darmowego serwisu i miejsca na serwerach Google.Użytkownicy też oglądają filmy za darmo, więc portal utrzymuje się z reklam.

W dodatku, ewentualne przychody z racji wyświetlania reklam często trafiają w ręce zdolnych ludzi, którzy tworząc swoje filmy uczą nas albo dają rozrywkę. Usuwanie reklam jest więc mało etyczne, chociaż można się domyślać, że Google pewnie nie odczuwa nawet tak drobnej straty.

Nie mniej jednak – macie wybór i jeśli reklamy naprawdę doprowadzają was do szału, wkrótce będziecie mogli kupić sobie święty spokój.

Źródło: Re/Code

Zobacz także:

YouTube Music Key to nowy serwis Google do słuchania muzyki. Zobacz ceny i zdjęcia

Snapchat nie chce mydlić nam oczu – reklamy już są obecne w aplikacji, musimy na siebie zarabiać

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji