3 programy, ktore ułatwią Ci korzystanie z Maka

3 programy, ktore ułatwią Ci korzystanie z Maka

Przydatne programy na MacJestem zwolennikiem ułatwiania sobie życia. Zdecydowanie najlepiej mi to wychodzi w przypadku korzystania z komputera, gdzie istnieją tysiące małych programów, które sprawiają, że wykonywanie wielu czynności staje się łatwiejsze. Korzystanie z Maka jest samo w sobie dość intuicyjne i wygodne, ale można sobie kilka czynności przyspieszyć i uprościć. Poniżej znajdziecie mój sposób na ułatwienie sobie korzystania z Maka, dzięki trzem małym programom.

Alfred

AlfredNajbardziej przydatnym programem jaki posiadam jest niewątpliwie Alfred. Pozwala on na wykonywanie wielu czynności za pomocą klawiatury, bez potrzeby przeklikiwania się przez odmęty rożnych menu. Można wysłać plik, uruchomić program i wykonać wiele innych, nawet bardzo skomplikowanych czynności. Za pomocą skrótu klawiaturowego wywołujemy okno Alfreda, w które wpisujemy nazwę programu jaki chcemy uruchomić lub inne polecenie. Następnie klawiszem Enter lub odpowiednią cyfrą zatwierdzamy wybraną opcje i gotowe. Szybko i sprawnie. Nie pamiętam kiedy ostatni raz zaglądałem do katalogu programy by uruchomić jakąś aplikację.

Pobierz Alfred na Mac

Moom

MoomCzęsto zdarza mi się pracować na kilku oknach. Długo poszukiwałem programu, który by  to zadanie ułatwi i wreszcie mi się udało. Oto Moom. Pozwala on na dostosowanie rozmiaru dowolnego okna programu do naszych preferencji. Dzięki niemu mogę rozciągnąć okno na cały monitor, bez włączania trybu pełnoekranowego. Mogę także umieścić obok siebie dwa okna, tak by zajmowały dokładnie po połowie ekranu.

Pobierz Moom

AppTrap

AppTrapNie jest to może program bezpośrednio ułatwiający korzystanie z komputera, ale w dłuższej perspektywie okazuje się bardzo przydatny. AppTrap monitoruje programy jakie wrzucamy do kosza i poszukuje powiązanymi z nich plików. Dzięki temu, po odinstalowaniu jakiegoś programu nie pozostają nam nam w systemie niepotrzebne pliki. Taka higiena systemu operacyjnego jest w codziennym użytkowaniu zupełnie niezauważalna, ale procentuje, gdyż czystszy system działa szybciej i nie będziemy musieli go za jakiś czas instalować od nowa.

Pobierz AppTrap

Czy Wy macie jakieś programy, bez których nie wyobrażacie sobie korzystania z komputera?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji