Reklama

Artykuł

Firefox będzie wydany na iOS-a?

Paweł Kański

Opublikowany

Jeśli pomyślę o jakiejś ważnej aplikacji, której brakuje na iOS, to jest to na pewno Firefox. Przeglądarka od Mozilla Foundation nie została do tej pory wydana na mobilna platformę Apple z powodu ograniczeń, jakie firma z Cupertino nakłada na pewne aplikacje, a przeglądarki w szczególności.

Chodzi o to, że Apple nie dopuszcza do publikowania przeglądarek, które korzystają z własnego silnika obsługi stron www. Programy, które obecne są w sklepie App Store, czyli np. Opera i Chrome, korzystają z technologii renderowania stron od Apple. Twórcy Firefoxa nie chcieli iść na ustępstwa, musieli więc pogodzić się z brakiem swojej przeglądarki w systemie iOS. Teraz ma się to zmienić.

Firefox będzie wydany na iOS-a?

Wydanie Firefoxa dla iOS zapowiedziano na wewnętrznej konferencji Mozilli w Portland.

Nie jest jeszcze pewne, kiedy aplikacja trafi do użytkowników iOS. Nic nie wiemy też o tym, czy Firefox dostosuje się do zasad panujących w sklepie App Store, czy możliwa jest inna opcja, która pozwoli im trafić do fanów Apple.

To bez wątpienia dobra wiadomość, chociaż o samych detalach nie wiemy jeszcze praktycznie nic. Na pewno jednak pojawienie się Firefoxa w sklepie dla urządzeń obsługujących iOS-a to ważna wiadomość.

Źródło: Techcrunch

Zobacz także:

Firefox 34 – kolejna ważna aktualizacja

Firefox bierze rozwód z Google!

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Również może Cię zainteresować