Reklama

Artykuł

Android 5.0.1 wydany, ale co z tego?

Android 5.0.1 wydany, ale co z tego?
Paweł Kański

Paweł Kański

  • Zaktualizowany:

Google wydał aktualizacje dla systemu Android 5. Niestety, na razie trafiła ona tylko do uczestników AOSP (Android Open Source Project) – społeczności deweloperów pracujących nad różnymi projektami związanymi z platformą. Google upublicznił także obrazy systemu dla najnowszych tabletów z serii Nexus – Nexus 9, Nexus 7 i Nexus 10.

Pierwsza łatka do Lollipopa ma wnieść poprawki do znanych już błędów systemu. Wielu użytkowników liczy głównie na usprawnienie pracy baterii, przywrócenie trybu cichego i domyślnej aplikacji Galerii.

Niestety, wydanie poprawki systemu w praktyce nie oznacza nic ciekawego dla zwykłych użytkowników. Google znów zawodzi, jeśli chodzi o wydawanie aktualizacji Androida. Dokładnie miesiąc po oficjalnym udostępnieniu systemu Lollipop zainstalowany jest na 0,1% wszystkich aktywnych urządzeń z Androidem. Nie, nie jest to pomyłka – tak w praktyce wygląda wydawanie aktualizacji dla systemu.

Android dystrybucja systemu

Szybciej rośnie natomiast ilość urządzeń z … przedostatnią wersją systemu, czyli Kitkatem. Liczba smartfonów i tabletów obsługujących go wzrosła w przeciągu miesiąca z 30,2 do 33,9%. Mimo wielu wcześniejszych zapowiedzi, dystrybucja najnowszych wersji Androida to wciąż zwykła kpina.

Źródło: AndroidPolice, Android Developer

Zobacz także:

Android 5.0 Lollipop: wszystko co powinieneś wiedzieć odnośnie aktualizacji

Android 5 wydany… ale jako obrazy systemu

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Paweł Kański

Paweł Kański

Najnowsze od Paweł Kański

Editorial Guidelines