Reklama

Artykuł

Google Fit, czyli sportowe życie z Wielkim Bratem

Paweł Kański

Opublikowany

Google Fit to najnowsza aplikacja od Google. Pozwala ona śledzić i mierzyć naszą aktywność fizyczną za pomocą różnych danych, które Android o nas zbiera. Co więcej, program może też pobierać dane z innych urządzeń (np. smartwatch lub opaski FitBit) oraz aplikacji stworzonych przez innych deweloperów (np. Endomondo).

Dzięki Google Fit możemy więc dowiedzieć się ile kroków dziennie robimy, ile spalamy kalorii, monitorować naszą wagę i ustawiać sobie dzienne cele aktywności. To więc bardzo fajne narzędzie jeśli naprawdę chcemy się zmotywować do ćwiczeń, lub już jesteśmy aktywni i szukamy ciekawego narzędzia, które pomoże nam w porządkowaniu danych na ich temat.

Google Fit, czyli sportowe życie z Wielkim Bratem

Google Fit

Jeśli martwicie się o swoją prywatność i o ot, że wasze dane dotyczące aktywności fizycznej będą w rękach Google – nie instalujcie aplikacji. W takiej sytuacji nie będziecie mieli z niej żadnego pożytku.

Jeśli nie przeszkadza to wam, na pewno może się wam ona przydać. Szczególnie w połączeniu z urządzeniami obsługującymi Android Wear, takimi jak inteligentne zegarki (smartwatch).

Aplikacje możecie pobrać korzystając z tego linku:

Google Fit na Androida

Zobacz także:

Android L będzie bezpieczniejszy: domyślnie włączone szyfrowanie

Android 5 Lollipop – kiedy twój telefon dostanie aktualizcję? Sprawdź!

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze