Reklama

Artykuł

Mapy Google uwzględnia komunikacje miejską w opracowaniu tras w Warszawie, Łodzi i Białymstoku. A u Ciebie w mieście?

Paweł Kański

Opublikowany

Ważna wiadomość dla mieszkańców kilku miast Polski, w tym warszawiaków i łodzian. W Mapach Google pojawiły się w końcu informacje dotyczące podróżowania po mieście z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Funkcja ta pozwoli wyznaczyć najlepsze i najszybsze trasy z uwzględnieniem kilku rodzajów transportu publicznego. Niestety, działa tylko w niektórych miastach.

Jak można to sprawdzić? Należy otworzyć stronę Mapy Google lub ich aplikację mobilną i wyznaczyć miejsce w którym się znajdujemy i cel naszej podróży. Następnie z menu wyboru rodzaju transportu wybrać ikonę autobusu/pociągu. Mapy opracują kilka najlepszych tras z uwzględnieniem działających w mieści rodzajów transportu – tramwajów, autobusów czy metra w przypadku stolicy. Wybrana przez nas opcja będzie widoczna na mapie.

Mapy Google uwzględnia komunikacje miejską w opracowaniu tras w Warszawie, Łodzi i Białymstoku. A u Ciebie w mieście?

Jeśli to dla nas za mało, zawsze można włączyć bardziej szczegółowy panel informacji. Zawiera on mapę z oznaczeniem wybranej trasy, oraz oś czasu na której zaznaczone są wszystkie możliwe opcje na dany odcinek podróży. Dzięki temu można zobaczyć jak odjazdy pociągów, metra czy tramwajów rozkładają się w czasie.

Pojawienie się tej opcji w Mapach Google to na pewno duże ułatwienie, zarówno dla mieszkańców miast jak i przyjezdnych. W wielu europejskich (i nie tylko) miastach te dane udostępnione są już od dawna. Jedyne co martwi to fakt, że nie wszystkie duże ośrodki miejskie korzystają z tej funkcji. Niestety, na próżno szukać tych danych we Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie. Funkcja dostępna jest za to m. in. w Warszawie (już wcześniej była możliwość sprawdzenia rozkładów metra), Łodzi i Białymstoku. Sprawdźcie sami jak wygląda sprawa w waszym mieście.

Źródło: Technologie.Gazeta

Zobacz także:

Inbox od Google zmieni sposób w jaki działają aplikacje pocztowe? Na to wygląda!

Łatwiejsze udostępnianie na Google Plus, ale chyba nikogo to nie obchodzi?

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze