Chrome Office Viewer do otwierania plików Office dostępny dla Chrome Beta

Chrome Office Viewer do otwierania plików Office dostępny dla Chrome Beta

Google Chrome Google stara się krok po kroku przenosić niektóre funkcje dostępne w Chrome OS do zwykłych przeglądarek Chrome. Jedną z takich funkcji jest otwieranie plików pakietu Microsoft Office bezpośrednio w przeglądarce. Opcja ta dotarła właśnie do Chrome Beta za pomocą specjalnego rozszerzenia.

Chrome Office Viewer to rozszerzenie dostępne w Chrome Web Store, działające na razie z Chrome Beta, a które umożliwia otwieranie plików Office. Jeżeli posiadacie Chrome Beta na Windows lub Mac, to możecie zainstalować Chrome Office Viewer.

Chrome Office Viewer

Rozszerzenie wspiera takie formaty, jak .doc .docx .xls .xlsx .ppt .pptx, a więc można za jego pomocą otworzyć plik Word, Excel czy PowerPoint. Niestety, Chrome Office Viewer nie pozwala na edytowanie dokumentów, a jedynie ich przeglądanie. Do edycji plików najlepiej skorzystać więc z pakietu Microsoft Office lub załadować plik do Google Drive. Poza tym rozszerzenie jest dość spore, ma aż 25MB.

Chrome Office Viewer może być całkiem użytecznym narzędziem. Choć na razie dostępne jest tylko na Chrome Beta, to zapewne wkrótce pojawi się także w stabilnej wersji przeglądarki Chrome.

Powiązane artykuły:

Źródło: CNET

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji